Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

25 zespołów chce zrobić pomnik

Dodano: rok temu

Do 1 marca twórcy mogli składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-rzeźbiarskiej pomnika

25 zespołów chce zrobić pomnik
 „STARGARDZIANIE – OJCZYŹNIE W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Do udziału zakwalifikowano 25 zespołów twórczych.

Pomnik będzie usytuowany na terenie przy skrzyżowaniu ulic: Marii Skłodowskiej - Curie i Kazimierza Wielkiego. Informacja o konkursie została rozpropagowana w prasie, w Internecie, a także bezpośrednio w środowisku artystów plastyków i rzeźbiarzy poprzez Związek Polskich Artystów Plastyków oraz zaproszenia Prezydenta Miasta Stargard skierowane do Rektorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi.

Konkurs uzyskał rekomendację Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Szczecinie, które z kolei czynnie wspierało nas w staraniach o dotarcie do jak największej liczby artystów plastyków i architektów i zachęcało środowisko do udziału w konkursie.

W sumie prace konkursowe będzie mogło złożyć 25 zespołów z całego kraju, w tym między innymi: ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Rzeszowa, a także dwie pracownie projektowe ze Stargardu.

Pełna lista zakwalifikowanych uczestników została umieszczona na stronie internetowej konkursu.

- Zadaniem uczestników zaproszonych do składania prac konkursowych będzie opracowanie koncepcji pomnika oraz zagospodarowania jego otoczenia, w tym placu do organizowania uroczystości państwowych i lokalnych. Opracowanie konkursowe ma składać się z części opisowej, części modelowej, części graficznej i części cyfrowej – mówi architekt miejska Małgorzata Ruszkiewicz – Kwapień.

Prace konkursowe będą przyjmowane do 24 kwietnia. Najlepiej ocenione projekty otrzymają nagrody pieniężne – maksymalnie trzy po 10 tysięcy złotych, lecz tylko jeden z projektów zostanie zrealizowany.

 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA