Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Osłabiona Spójnia powiększa przewagę

Dodano: 6 lat temu Autor:

To nie były łatwe zawody, ale koszykarze Spójni Stargard w 27. kolejce I ligi pewnie pokonali Noteć Inowrocław.

Nasz zespół w wyjazdowym pojedynku zwyciężył 81:68. Przed sobotnim meczem okazało się, że na parkiecie nie zobaczymy jednego z liderów Spójni. Marcin Dymała znalazł się w meczowym składzie, ale było pewne, że nie zagra z powodu kontuzji. Brak koszykarza, który zdobywa średnio 15,8 punktu był sporym osłabieniem. Jego minuty dostali pozostali obwodowi gracze. W startowej piątce wyszedł Maciej Raczyński, ale więcej szans dostali też Konrad Koziorowicz i Sebastian Szymański. Skrócenie rotacji do dziewięciu zawodników wymusiło roszady w składzie na wszystkich obwodowych pozycjach. Najlepiej blisko 30 minut na parkiecie wykorzystał Alan Czujkowski. Zdobył 13 punktów. Trafił trzykrotnie z dystansu. Rozdał również siedem asyst. Podaniami obsługiwał głównie skutecznych podkoszowych - Wojciecha Frasia i Karola Pytysia.

Spójnia dominowała pod koszem. Biało-bordowi wygrali zbiórki 39:31. Mecz dobrze rozpoczął Karol Pytyś, który zdobył 13 punktów. Trafił 6/8 rzutów z gry. Wojciech Fraś dołożył 18 oczek z czego 14 rzucił w pierwszej połowie. Pochwały należą się naszej drużynie za bardzo dobrą defensywę. Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza stracili tylko 68 punktów. Co bardzo istotne wyeliminowali wszystkie atuty Noteci. Świadczy o tym fakt, że najlepszym strzelcem gospodarzy był Damian Szczepanik, który zdobył tylko 12 punktów. Grzegorz Małecki rzucił 11 oczek, ale siedem z linii rzutów wolnych. Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty dwa razy z dystansu przymierzył Mateusz Marciniak. To nie jest pierwszoplanowa postać Noteci, ale w ostatnich pojedynkach ten koszykarz potrafił zaskakiwać. Nasi gracze dostali jednak szybko kilka cennych wskazówek i ten zawodnik nie powiększył już swojego dorobku.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu była zacięta. Wyżej notowany zespół wyraźną przewagę uzyskał w drugiej połowie. Spójnia utrzymywała ofensywną regularność, a rywale obniżyli loty. Prowadzenie 40:29 stopniało na początku trzeciej kwarty. Gospodarze zaczęli nieźle, bo po udanym okresie przegrywali 39:44. Kolejny zryw mieli w czwartej kwarcie jednak Spójnia panowała nad sytuacją.

Do ciekawej rywalizacji doszło również na trybunach. Biało-bordowych wspierała grupa około 40 fanów. Mocny doping ze strony przyjezdnych zmobilizował również miejscowych kibiców. Przy akompaniamencie bębna dopingowali oni Noteć. To sytuacja nietypowa, bo w obecnym sezonie mecze w Inowrocławiu odbywały się zwykle w spokojnej atmosferze. Potwierdziło się, że przyjazd lidera i silnej grupy kibiców mobilizuje rywali do działania.

Po tym meczu Spójnia ma już dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli Jamalex Polonią 1912 Leszno. Najgroźniejszy przeciwnik w rundzie zasadniczej przegrał w sobotę z R8 Basket AZS Politechniką Kraków 66:79. Następny pojedynek odbędzie się 3 marca o godz. 18:00. Rywalem w hali OSiR będzie Siarka Tarnobrzeg.

KSK Noteć Inowrocław - Spójnia Stargard 68:81 (20:20, 9:20, 18:24, 21:17)

Noteć: Damian Szczepanik 12, Grzegorz Małecki 11, Dawid Adamczewski 9, Łukasz Paul 9, Wojciech Żurawski 9, Aleksander Filipiak 8, Mateusz Marciniak 6, Seweryn Sroczyński 4.

Spójnia: Wojciech Fraś 18, Alan Czujkowski 13, Karol Pytyś 13, Hubert Pabian 11, Marcel Wilczek 8, Dawid Bręk 7, Maciej Raczyński 7, Konrad Koziorowicz 2, Sebastian Szymański 2.