Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Wysokie zwycięstwo Spójni w Kłodzku. Do setki zabrakło koncentracji

Koszykarze Spójni Stargard w wyjazdowym meczu 24. kolejki I ligi wysoko pokonali Zetkamę Doral Nysa Kłodzko.

Nasz zespół zwyciężył 96:74. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana. Spójnia szybko uzyskała kilka punktów przewagi, ale gospodarze po trafieniu Tomasza Stępnia doprowadzili do remisu. W kolejnej części po serii 14 punktów stargardzianie wygrywali już 46:28. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 53:33.

Biało-bordowi po zmianie stron podkreślili swoją dominację. Po dwóch kolejnych trójkach Alana Czujkowskiego było 76:41. Właśnie w połowie trzeciej kwarty Spójnia osiągnęła najwyższe prowadzenie. W kluczowych momentach lider I ligi bardzo dobrze bronił i łatwo punktował niżej notowanego przeciwnika. Niestety ostatni kwadrans należał do rywali, którzy zmniejszyli trochę rozmiary porażki.

Przyczyniła się do tego seria 13 punktów z końcówki trzeciej kwarty. W ostatniej części Spójnia kontrolowała wydarzenia, ale nie podkręciła już tempa. Choć we wspomnianym momencie trzeciej kwarty wydawało się to nieprawdopodobne, to setka w Kłodzku nie pękła. Skończyło się na wyniku 96:74.

Nie ma to oczywiście większego znaczenia, bo na koniec sezonu rozmiary takich zwycięstw i tak nie będą o niczym decydować. Spójnia z bilansem 22-1 powróciła na pierwsze miejsce w tabeli i w najbliższym czasie nie straci tej lokaty. Kolejnym przeciwnikiem będzie w niedzielę (18 lutego) KK Warszawa. Mecz w hali OSiR rozpocznie się o godz. 17:30. W ostatnich dniach na prośbę rywali dokonano, bowiem zmiany godziny rozpoczęcia tego spotkania.

Trener Krzysztof Koziorowicz kolejny raz dał pograć wszystkim. Każdy z dziesięciu koszykarzy spędził na parkiecie ponad 10 minut. Najdłużej grał Dawid Bręk - 31 minut. Ponad 20 minut dostali również Hubert Pabian i Marcin Dymała. Kapitan biało-bordowych był blisko double-double - 17 punktów i dziewięć zbiórek. Dymała zdobył 22 punkty. Bezbłędny był Alan Czujkowski, który zdobył 16 punktów. Trafił cztery rzuty z gry w tym trzy z dystansu. Pewnie byłoby jeszcze lepiej, ale licznik skrzydłowego zatrzymał się w połowie trzeciej kwarty na niespełna 17 minutach.

Cały zespół trzeba pochwalić za bardzo dobrą egzekucję rzutów wolnych - 28/32 w tym 19/20 w pierwszej połowie. Przy takim stylu sędziowania to było bardzo ważne. Mocni w tym elemencie u siebie rywale zupełnie zawiedli - 10/24.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Spójnia Stargard 74:96 (22:25, 11:28, 25:27, 16:16)

Zetkama Doral Nysa: Tomasz Stępień 17, Marc-Oscar Sanny 14, Marcin Kowalski 8, Przemysław Malona 7, Dominik Rutkowski 7, Michał Jodłowski 6, Marcel Kliniewski 6, Rafał Wojciechowski 6, Mateusz Kasiński 3, Michał Lipiński 0.

Spójnia: Marcin Dymała 22, Hubert Pabian 17, Alan Czujkowski 16, Dawid Bręk 10, Wojciech Fraś 10, Konrad Koziorowicz 8, Karol Pytyś 8, Sebastian Szymański 3, Marcel Wilczek 2, Maciej Raczyński 0.