Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Azoty Przedszkoliada Tour 2018 – trzy (?) pokolenia w Hali OSiR.

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę 10 lutego zawitała do Stargardu Azoty Przedszkoliada Tour 2018, największy w Europie cykl imprez sportowych dla przedszkolaków.

Azoty Przedszkoliada Tour 2018 – trzy (?) pokolenia w Hali OSiR.
Grupa Azoty Przedszkoliada Tour wchodzi w skład ogólnopolskiego projektu Przedszkoliada pl. Aktywne przedszkolaki pochodzą ze 150 miast w kraju. Przedszkoliada pl. zapewnia im  rozrywkę ruchową, przeciwdziała chorobom, w tym otyłości, uczy podstaw dyscyplin sportowych, a także zachowania fair play.

Na Pomorzu Zachodnim imprezy zawitają jeszcze do Goleniowa (24 lutego), Polic (3 marca), Szczecina (17 marca). W całości zawodów Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 weźmie udział  około 4500 dzieci z ponad 130 przedszkoli. Dotychczas od 2011 roku w imprezach wzięło udział ponad 10 000 przedszkolaków.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

W stargardzkiej  imprezie wzięło udział około 600 przedszkolaków z 26 przedszkoli ze Stargardu, Pyrzyc, Lipian, Zieleniewa, Kobylanki i Gogolewa. Olbrzymi doping zapewnili im rodzice, dziadkowie, a być może udałoby się znaleźć pradziadków. Trudno określić dla kogo był to większy stres i adrenalina – dla przedszkolaków, czy widowni.

Imprezę prowadzili instruktorzy Przedszkoliady pl. z pomocą miejscowych sportowców z klubów: Spójnia i Błękitni. Ze strony organizatora wydarzenia OSiR Stargard pomocą przyszłym sportowcom służyły instruktorki fitness Ośrodka Sportu i Rekreacji Stargard.
Wszystkie Przedszkolaki zmagające się w dyscyplinach sportowych i nie tylko otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu: firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem i jego przyjacielem Kubusiem Puchatkiem.

Na parkiecie obecni byli goście honorowi: Prezydent Rafał Zając, Wiceprezydent Ewa Sowa, trener Spójni Krzysztof Koziorowicz.

Zwycięzcami byli wszyscy.

Gorące podziękowania należą się:
- organizatorom za ogromny trud włożony w przygotowanie imprezy,
- rodzicom i najbliższym za wychowanie oraz gorący doping,
- głównym bohaterom tego spektaklu – dzieciom – za hart ducha, wolę walki.


Zapraszamy do obejrzenia Galerii:
https://e-stargard.pl/galeria/206,przedszkoliada-tour-2018-stargard-galeria-cz1
https://e-stargard.pl/galeria/207,przedszkoliada-tour-2018-stargard-galeria-cz2
https://e-stargard.pl/galeria/208,przedszkoliada-tour-2018-stargard-galeria-cz3
https://e-stargard.pl/galeria/209,przedszkoliada-tour-2018-stargard-galeria-cz4

i filmów:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
27. Finał WOŚP - GALERIA