Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Spójnia - Polfarmex: Najlepszy atak sprawdzi najlepszą obronę

W niedzielnym meczu spotkają się drużyny prezentujące odmienne style. Który sposób da zwycięstwo?

Spójnia to nie tylko lider I ligi. To również zespół, który zdobywa najwięcej punktów. W 21 meczach stargardzianie rzucili 1874 punktów, co daje średnią ponad 89. Polfarmex też jest najlepszy, ale w defensywie. W 20 meczach stracił tylko 1301 punktów, co daje imponującą średnią - 65. W pierwszym meczu nasi koszykarze wygrali 79:75. Długo to był najniższy wynik Spójni w sezonie.

Jak biało-bordowi poradzą sobie z takim przeciwnikiem? Niewątpliwie mają większy potencjał. Również, gdy potrzeba potrafią dobrze bronić. Pomaga szeroka, 10-osobowa rotacja. Choć trzeba przyznać, że nie wszyscy odnaleźli się w nowych rolach z mniejszą liczbą minut. Trener Jarosław Krysiewicz nie ma takiego komfortu. Jego zespół powróci jednak do gry po 11 dniach. Ostatni mecz rozegrał 24 stycznia ulegając Zetkamie Doral Nysa Kłodzko 75:83. Wtedy wyszły właśnie braki kadrowe. Nie zagrał Mateusz Szwed a kontuzji na początku trzeciej kwarty doznał January Sobczak. Do tego trzech koszykarzy spadło za pięć przewinień.

Polfarmex w środę nie grał, bo pojedynek z KK Warszawa odbył się 17 stycznia. Nie powinno to jednak mieć znaczenia. Spójnia dobrze zaplanowała terminarz i w tym trudnym tygodniu gra co cztery dni. Zdecydowanie gorzej było w pierwszej rundzie, kiedy to rywale decydowali o dokładnych datach spotkań i trzeba było zagrać trzy razy w sześć dni. Środowy mecz nie zmęczył naszej drużyny.

Kutnianie mogą postawić trudne warunki. Z bilansem 15-5 są na piątej pozycji. Nawet, jeżeli przyjadą do Stargardu osłabieni to Mateusz Zębski, Tomasz Wojdyła, Damian Janiak i Arkadiusz Kobus są groźnymi zawodnikami. Inni dostając pewne minuty też mogą zaskoczyć. Pewną zagadką jest rzucający obrońca wypożyczony z Trefla Sopot. Bartosz Majewski zagrał dwa mecze i trudno ocenić, jaką rolę będzie pełnił w zespole.

Możemy się spodziewać ciekawego, wyrównanego widowiska. Bez względu na przebieg meczu atmosfera będzie gorąca. Kibice ze Stargardu i Kutna są zaprzyjaźnieni, a do tego wyróżniają się na tle większości I-ligowych klubów. Prowadzą zorganizowany doping u siebie i wspierają swoje zespoły na wyjazdach.

Spójnia Stargard - Polfarmex Kutno / niedziela 04.02.2018 godz. 17:00.