Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Pogoń - Błękitni: Środowy sparing dla Portowców

Dodano: 6 lat temu Autor:

W drugim sparingu przed rundą wiosenną II ligi piłkarze Błękitnych Stargard zmierzyli się z kolejnym mocniejszym przeciwnikiem.

W środę w Szczecinie nasz zespół grał z ekstraklasową Pogonią. Choć stargardzianie z dobrej strony zaprezentowali się w pierwszej połowie to więcej sytuacji stwarzali gospodarze. Wynik otworzyli jednak dopiero w 43. minucie, gdy gola po podaniu Dawida Błanika zdobył Adam Frączczak.

Po zmianie stron Pogoń dołożyła jeszcze dwa trafienia i zwyciężyła 3:0. Skład Błękitnych był podobny do zestawienia, które w niedzielę zaprezentowało się w Rostocku. Przypomnijmy, że mecz z Hansą zakończył się porażką 0:4. Błękitni sprawdzili się, więc z mocniejszymi rywalami a kolejni przeciwnicy będą ze zdecydowanie niższej półki.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
1:0 - Adam Frączczak 42’
2:0 - Cornel Rapa 47’
3:0 - Spas Delew 62’

Składy:

Pogoń: Jakub Bursztyn (46' Łukasz Budziłek) - David Niepsuj (46' Cornel Rapa), Jarosław Fojut (46' Sebastian Rudol), Sebastian Walukiewicz (46' Lasza Dwali), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia) - Jakub Piotrowski (46' Tomasz Hołota), Rafał Murawski (46' Dawid Kort) - Adam Frączczak (46' Spas Delew), Sebastian Kowalczyk (46' Marcin Listkowski), Dawid Błanik (46' Jakub Paprzycki, 70' Rafał Maćkowski) - Adam Buksa (46' Adrian Benedyczak, 74’ Maciej Żurawski).

Błękitni: Mariusz Rzepecki (46’ Marek Ufnal) - Konrad Korczyński, Tomasz Pustelnik (58’ Marcin Banaszak), Maciej Liśkiewicz, Grzegorz Rogala (58’ Hubert Kotus) - Wojciech Fadecki (71’ Tomasz Antczak), Damian Mosiejko, Patryk Burzyński (50’ Michał Magnuski), Patryk Skórecki (58’ Radosław Wiśniewski), Rafał Gutowski (46’ Maciej Więcek) - Patryk Włóka (46’ Filip Karmański).

Żółta kartka: Kowalczyk (Pogoń).