Koszt wszystkich robót II etapu inwestycji związanych z ogrodzeniem zamknął się w kwocie 119 270 złotych.
Jeszcze do niedawna ten teren był w chaszczach. Teraz stał się przystępny i już przyciąga mieszkańców. Dzieci korzystają z placu zabaw, a oczom pieszych i przejeżdżających ukazuje się intrygujący zielony teren. Park Podworski widać teraz jak na dłoni dzięki rozebraniu części okalającego go dotychczas ceglanego muru, który izolował ten teren od świata. Ażurowe przęsła wpuściły światło do parku i przywróciły go mieszkańcom.
Prace związane z przebudową ogrodzenia trwały półtora miesiąca dłużej niż planowano. Stało się tak, w związku z koniecznością wstrzymania robót w celu wprowadzenia nowych rozwiązań dotyczących ogrodzenia, a te wymagały uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Przypomnijmy, najpierw trzeba było rozebrać dawny mur wraz ze słupkami, które to następnie przemurowano, wzmocniono oraz poddano renowacji. Wszystko to na potrzeby aktualnego ogrodzenia. Prace wykonywał Zakład Ogólnobudowlany Wiesław Kachniarz z Kobylanki.
W samym Parku Podworskim w tym roku zrobiono również alejkę, wraz z parkingiem oraz zamontowano stylowe oświetlenie parkowe z oprawami ledowymi. Kiedy dodamy do tego plac zabaw z atrakcyjnymi urządzeniami zabawowymi, a także zmiany zagospodarowaniu zieleni, które nastąpią w przyszłym roku, Park Podworski będzie jednym z przytulniejszych miejsc do rekreacji, które zostały zrewitalizowane w naszym mieście.
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Stargard
- Park Podworski z ogrodzeniem