Dzisiaj jest: 17.1.2018, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

To była dobrze opowiedziana historia

Dodano: miesiąc temu

Olaf Popkiewicz, jeden z gospodarzy programu „Poszukiwacze Historii”

To była dobrze opowiedziana historia
przeprowadził specjalnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 dwie lekcje historyczne przybliżające tematykę II Wojny Światowej oraz historię Stargardu.

Archeolog prowadzi program w stacji Polsat Play. Przygotowując się do wizyty w SP 6 ogromnie zainteresował się terenami byłego lotniska w Kluczewie. Przyznał, że chce przynajmniej jeszcze raz przyjechać do naszego miasta specjalnie po to, aby tutaj właśnie nagrać jeden odcinek „Poszukiwaczy Historii”.

Foto powyżej: źródło Telewizja Polsat

Foto ponizej: SP nr 6

Dzieci były podzielone na dwie grupy ze względu na wiek. Cały program oraz informacje były dostosowane do poziomu wiedzy uczniów.  Interesująca, wciągająca narracja poświęcona była archeologii, rekonstrukcjom historycznym, w których redaktor Popkiewicz odtworzył sylwetki: żołnierza 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego spod Arnhem, żołnierza piechoty radzieckiej oraz żołnierza piechoty polskiej z kampanii wrześniowej 1939r.

Dodatkowo dzieci mogły dowiedzieć się o historii Stargardu, a przede wszystkim lotniska w Kluczewie oraz obozów jenieckich. Olaf Popkiewicz przedstawił nasze miasto w formie prezentacji zdjęciowej opatrzonej oryginalnym komentarzem.

Uczniowie byli zachwyceni, zarówno ci młodsi jak i starsi. Najlepszym dowodem tego, jak bardzo wciągające były lekcje niech będzie to, że kiedy zadzwonił dzwonek na przerwę, to uczniowie starszej grupy zwrócili się do prezentera Polsat Play, aby nie kończył i kontynuował, bo przerwa jest długa….
 

Foto zdjęcie slider i główne + Fb: źródło Telewizja Polsat

Foto galeria: SP nr 6

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Nowa galeria na portalu - 26 FINAŁ WOŚP - kliknij