Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Aport dla SARL

Dodano: rok temu

23 działki na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii zostały przekazane uchwałą Rady Miejskiej, jako aport do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego.

Aport dla SARL
Dzięki temu powstanie bardzo interesująca oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Spółka SARL dotychczas zarządzała wyłącznie terenami inwestycyjnymi na obszarze Stargardzkiego Parku Przemysłowego (północne tereny miasta oraz nieruchomości byłego ZNTK). Jednak bardzo duży popyt na inwestowanie wśród małych i średnich przedsiębiorstw sprawił, że praktycznie nie ma tam już miejsca na nowe inwestycje.

 

Stąd wniosek SARL o przekazanie aportem przez Miasto terenów na PPNT o wartości blisko 10,5 miliona złotych i łącznej powierzchni około 22 ha. Wielkość nowych działek pod inwestycje MŚP waha się od 0,5011 ha do 2,841 ha.
- Ideą tego projektu jest stworzenie warunków do prowadzenia i rozwijania działalności małych i średnich przedsiębiorstw na terenie PPNT w Stargardzie. Powierzchnia przygotowanych terenów inwestycyjnych daje możliwość dostosowania powierzchni i kształtu działek do zapotrzebowania potencjalnych inwestorów. Negocjacje z potencjalnymi inwestorami, firmami chcącymi ulokować swoje projekty na tym terenie już trwają – informuje prezydent Rafał Zając.

W ramach dalszych działań na tym terenie, zaplanowano między innymi rozbudowę systemu sieci dróg wewnętrznych, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej, sieci kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia, budowę ścieżek rowerowych i chodników.

Spółka poinformowała, że aplikuje o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego na budowę infrastruktury technicznej w celu przygotowania i uzbrojenia terenu przeznaczonego na sprzedaż mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Środki finansowe pochodzące ze sprzedaży działek mają zostać przeznaczone na wybudowanie inkubatora przedsiębiorczości na terenie PPNT oraz dalsze prace modernizacyjne wieżowca przy ul. Pierwszej Brygady 35, który stanowi m.in. siedzibę SARL.

Jeszcze w tym miesiącu Fundusz Poręczeń Kredytowych i Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zostaną połączone w jedną spółkę komunalną. Nowy podmiot zacznie funkcjonowanie 1 stycznia 2018 roku. Jednym z elementów wzmocnienia pozycji i siły Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego już po fuzji jest właśnie przejęcie od Miasta 22 hektarów atrakcyjnych działek pod inwestycje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców na terenie PPNT.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA