Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Zarząd podjął decyzję w sprawie ZCP

Dodano: rok temu

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o dofinansowaniu w ramach RPO 18 milionów 291 tysięcy złotych na budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Stargardzie.

Zarząd podjął decyzję w sprawie ZCP
Prawdopodobnie jeszcze do końca grudnia zostanie podpisana stosowna umowa.

Mimo, że środki na stargardzką inwestycję zostały wcześniej wynegocjowane do realizacji w trybie pozakonkursowym, to faktycznie dopiero teraz Zarząd podjął ostateczną decyzję o dofinansowaniu. Aby tak się stało musiały zostać spełnione wszystkie warunki związane z udzieleniem wsparcia – odpowiednio przygotowana dokumentacja, wniosek aplikacyjny, zabezpieczone środki własne i silnie udokumentowana argumentacja o konieczności przeprowadzenia inwestycji i jej ogromnym, pozytywnym wpływie m.in. na transport wojewódzki. Zarówno budowa ZCP jak i prowadzona już modernizacja ulicy Towarowej to projekty realizowane w ramach działań wdrażających Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Kwota 18 milionów 291 tysięcy z Regionalnego Programu Operacyjnego to 76,5% szacunkowej wartości całej inwestycji dotyczącej ZCP. Wcześniej Miasto uzyskało z RPO również dofinansowanie na ulicę Towarową w wysokości 2 milionów złotych.   

Foto: UM Stargard
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA