Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Zwycięstwo Błękitnych. Debiut młodego napastnika

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 19. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali w Rzeszowie Stal Stalowa Wola 2:0.

Od początku sobotniego meczu przeważali Błękitni. Byli częściej przy piłce, oddawali więcej strzałów, ale długo nie przynosiło to efektu. Po 30 minutach wynik otworzył jednak Filip Karmański. Jego pierwszy strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił jeszcze w słupek, ale dobitka była już skuteczna.

Chwilę później stargardzianie podwyższyli na 2:0. Błąd popełnił Bartosz Sobotka a okazję wykorzystał Maciej Więcek. Nasz zespół w pierwszej części miał wiele rzutów rożnych. Rywale popełniali sporo błędów. Wynik powinien być wyższy, bo sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy miał Mateusz Węsierski. Skutecznie interweniował jednak Mikołaj Brylewski.

W drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego nie powtórzyli błędów z Bełchatowa, gdzie pomimo prowadzenia 2:0 przegrali 2:3. Owszem, inicjatywę przejęła Stal, ale gospodarze nie potrafili odwrócić losów meczu. Nie atakowali na tyle mocno, by Mariusz Rzepecki miał dużo pracy. W doliczonym czasie po podaniu Michała Magnuskiego wynik mógł podwyższyć jeszcze Patryk Skórecki, ale jego uderzenie obronił golkiper gospodarzy.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami w kadrze Błękitnych pojawił się 18-letni napastnik. Tomasz Antczak to wychowanek, który jest najlepszym strzelcem dobrze spisujących się juniorów starszych. Młodzieżowiec pojawił się na boisku w 91. minucie. Zaliczył, więc symboliczny, dwuminutowy debiut.

Błękitni w dobrym stylu z dorobkiem 24 punktów zakończyli rundę jesienną. O tym, na którym miejscu wylądują dowiemy się po rozegraniu wszystkich spotkań 19. kolejki. Nasz zespół do zmagań o punkty powróci 3 lub 4 marca. Wtedy podejmie lidera II ligi, GKS 1962 Jastrzębie. Wcześniej rozegra serię sparingów. Dokładny plan nie jest jeszcze znany, ale klub zapowiedział już jeden bardzo ciekawy pojedynek. Stargardzianie 7 stycznia mają zmierzyć się w Rostocku z niemiecką Hansą.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 0:2 (0:2)
0:1 - Filip Karmański 31’
0:2 - Maciej Więcek 32’

Stal: Mikołaj Brylewski - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Sebastian Zalepa, Bartosz Sobotka - Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach (73’ Mateusz Bukowiec), Bruno Żołądź, Mateusz Stąporski - Sebastian Łętocha (60’ Kamil Jonkisz), Adrian Gembalski (66‘ Mateusz Wójcik).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Filip Karmański, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Hubert Kotus - Maciej Więcek, Piotr Wojtasiak (76’ Michał Magnuski), Damian Mosiejko, Wojciech Fadecki - Patryk Skórecki - Mateusz Węsierski (90+1’ Tomasz Antczak).

Żółte kartki: Mosiejko, Fadecki (Błękitni).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).