Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Błękitni - Wisła: W Stargardzie bez zmiany

Dodano: 7 lat temu Autor:

Kolejny podobny mecz obejrzeli kibice w Stargardzie. Błękitni zremisowali z Wisłą Puławy 0:0.

Nasz zespół pozostaje niepokonany u siebie, ale w piątym meczu rozgrywanym w Stargardzie zanotował czwarty remis. Błękitni wyszli dość defensywnie, bo w składzie byli Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik i Patryk Burzyński. Gospodarze na początku oddali inicjatywę a Wisła Puławy mogła z tego bardzo szybko skorzystać. W 7. minucie strzałem z 20 metrów Mariusza Rzepeckiego sprawdził Jakub Smektała. Chwilę później Błękitnych uratował słupek.

Pierwsza połowa była jeszcze dość ciekawa i dawała nadzieję na lepsze widowisko. Swoje szanse mieli też stargardzianie. Wojciecha Fadeckiego dwa razy zatrzymał golkiper gości. Wysuniętego Sebastiana Madejskiego próbował przelobować Michał Magnuski, ale niestety jego strzał był minął bramkę.

Po przerwie obie drużyny zagrały jeszcze bardziej zachowawczo. Dokładnie tak, jakby szanowały kolejny punkt dopisany do tabeli. Dla Wisły był to trzeci remis z rzędu. Obaj trenerzy po spotkaniu znów musieli opowiadać, że był to typowy mecz walki i wygrałby zespół, który strzeliłby gola.

Czy tak by się faktycznie stało? O tym już się nigdy nie dowiemy, ponieważ nikomu nie udało się zaskoczyć przeciwnika. Goście byli blisko, ale Dawid Brzeski i Piotr Żemło minimalnie się pomylili.

Następny pojedynek Błękitni zagrają na wyjeździe. W piątek, 15 września ich rywalem będzie Radomiak Radom. W Stargardzie II-ligowi piłkarze wystąpią ponownie 23 września, gdy o godz. 15:00 podejmą Garbarnię Kraków. Oby z lepszym skutkiem.

Błękitni Stargard - Wisła Puławy 0:0

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Patryk Burzyński, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki (59’ Mateusz Węsierski), Karol Orłowski (75’ Maciej Więcek) - Michał Magnuski (82’ Sebastian Inczewski).

Wisła: Sebastian Madejski - Tomasz Sedlewski, Jakub Poznański, Piotr Żemło, Bartosz Sulkowski - Jakub Smektała, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek (77’ Dawid Brzeski), Alen Ploj (77’ Sebastian Głaz), Dawid Pożak (55’ Niklas Zulciak) - Robert Hirsz (55’ Konrad Szczotka).

Żółte kartki: Sedlewski, Ploj, Poznański, Zulciak (Wisła).

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).