Dzisiaj jest: 20.6.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Urzędnicy rozdadzą seniorom koperty

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Trzeba przechowywać ją w lodówce. Nie ze względu na krótki termin spożycia, lecz po to, aby ratownicy medyczni mogli łatwo ją znaleźć.

Urzędnicy rozdadzą seniorom koperty
Urząd Miejski wyda stargardzkim seniorom pierwsze 2000 kopert życia już 23 września w Parku Chrobrego przy Teatrze Letnim. 

Koperta życia to zbiór podstawowych informacji o stanie zdrowia. Zawiera formularz z krótkim opisem choroby, listą zażywanych leków, posiadanymi uczuleniami, a także danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny. To niezbędne informacje w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Koperta życia adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowia wezwanych na interwencję w domu chorego.
- Chcemy, aby seniorzy, osoby samotne, schorowane mogły poczuć się bezpieczniej, pewniej w sytuacji kryzysowej. Jest to element, który powinien znajdować się w każdym domu, gdzie istnieje niebezpieczeństwo przeprowadzenia akcji ratowania życia i zdrowia. Koperta życia stanowi bowiem nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej i właściwej akcji ratunkowej. Na początek rozdamy 2000 kompletów, czyli kopert, formularzy, magnesów na lodówkę. Urzędnicy dopomogą również wypełnić kartę informacyjną – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu. Wydawanie kopert odbędzie się podczas festynu w ramach II Stargardzkich Dni Seniora.

Koperta życia powinna znajdować się w miejscu, w którym łatwo będzie można ją znaleźć. Nie w szufladach, szafkach, na półce w szafie, lecz w miejscu, które jest w każdym domu. Doświadczenie pokazało, że takim miejscem jest lodówka. Stąd każdy, wraz z kopertą życia, otrzyma magnes na lodówkę informujący o znajdującej się w niej kopercie. W sytuacji zagrożenia każdy lekarz i ratownik będą doskonale wiedzieć gdzie szukać.

ico
Formularz wewnątrz koperty życia - wzór
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu - Dzień sportu - GALERIA cz.2