Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wielkie zwycięstwo Błękitnych. Lider pokonany!

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 7. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 2:1.

Lepiej zaczęli Błękitni. W 6. Minucie na bramkę rywali strzelał Michał Magnuski. Warta jednak szybko odpowiedziała a co najistotniejsze była to skuteczna riposta. Z lewej strony dośrodkował Radosław Jasiński a uderzeniem głową Mariusza Rzepeckiego pokonał Krzysztof Biegański. Stargardzka defensywa miała spore problemy z kolejnymi dośrodkowaniami.

W składzie naszej drużyny wobec osłabień - braku Grzegorza Szymusika i Mateusza Węsierskiego pojawiło się kilku nowych piłkarzy. Zagrali Maciej Liśkiewicz i Karol Orłowski a kolejną szansę otrzymał Patryk Włóka, który uzupełnił duet młodzieżowców. Po zdobytym golu Warta nie oddała inicjatywy i stwarzała kolejne sytuacje, w których Błękitnych ratował golkiper. W polu karnym gospodarzy zrobiło się, natomiast groźnie po jednym z rzutów rożnych w 41. minucie.

Niewykorzystane okazje zemściły się. Warta miała wyraźną przewagę w pierwszej połowie, ale prowadziła tylko 1:0. Trzy minuty po zmianie stron Błękitni wyrównali. Gola mocnym strzałem z pola karnego zdobył niepilnowany Maciej Liśkiewicz. W drugiej połowie nasz zespół prezentował się zdecydowanie lepiej. Szybko odrobione straty uskrzydliły stargardzian, którzy byli coraz groźniejsi. W końcu w 70. Minucie wyszli na prowadzenie a kontratak wykończył Wojciech Fadecki.

Błękitni w końcówce meczu utrzymali prowadzenie, choć do odrabiania strat rzucili się gospodarze. Goście mogli jeszcze nawet podwyższyć rezultat, bo w 86. Minucie w słupek trafił Patryk Włóka. Osłabiony zespół był w sobotę skazywany na porażkę a sprawił dużą niespodziankę odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Warta przegrała po raz pierwszy i spadła na drugą pozycję w tabeli. Wyprzedził ją Radomiak Radom, który w piątek również się potknął, ale zremisował z MKS-em Kluczbork 1:1. Nasi piłkarze awansowali na siódmą pozycję. W następnym meczu przed własną publicznością zmierzą się z Wisłą Puławy (9 września godz. 15:00).

Warta Poznań - Błękitni Stargard 1:2 (1:0)
1:0 - Krzysztof Biegański 12’
1:1 - Maciej Liśkiewicz 48’
1:2 - Wojciech Fadecki 70’

Składy:

Warta: Adrian Lis - Wiktor Patrzykąt, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Radosław Jasiński - Tomasz Laskowski, Artur Marciniak (79’ Hubert Antkowiak) - Krzysztof Biegański (89’ Adrian Chopcia), Adrian Cierpka, Nikodem Fiedosewicz (61’ Adrian Szynka) - Michał Przybyła (61’ Krystian Sanocki).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Patryk Burzyński, Hubert Kotus (46’ Rafał Gutowski) - Wojciech Fadecki, Karol Orłowski (56’ Filip Karmański), Damian Mosiejko, Patryk Włóka, Patryk Skórecki - Michał Magnuski (90+6’ Maciej Więcek).

Żółte kartki: Laskowski, Sanocki, Kieliba (Warta) - Pustelnik, Kotus, Orłowski, Liśkiewicz, Skórecki, Gutowski (Błękitni).

Czerwona kartka: Adrian Laskowski (Warta) 90+7 minuta za dwie żółte.

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)