Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Błękitni - Bytovia: Honorowe Pożegnanie z pucharem Polski

Dodano: 7 lat temu Autor:

Podobnie, jak przed rokiem piłkarze Błękitnych Stargard zakończyli udział w pucharze Polski na I rundzie.

Nasz zespół przegrał 1:2 z Drutex-Bytovią Bytów. Również wynik był, więc taki sam, choć teraz to goście byli stroną uciekającą. Pomimo ośmiu minut doliczonych do drugiej połowy nie pozwolili sobie odebrać awansu. W dodatkowym czasie gry w piłkę było niewiele. Przyjezdni robili wszystko, żeby utrzymać prowadzenie i trzeba im przyznać, że swoje zadanie wykonali bardzo dobrze.

Również w pierwszej części zarysowała się przewaga wyżej notowanej ekipy, która agresywną grą w środku pola skutecznie odepchnęła Błękitnych od bramki. Posiadanie piłki nie przekładało się na wynik aż do feralnej sytuacji z 32. minuty. Kamil Wacławczyk skorzystał z okazji i przewrócił się w polu karnym o nogę Tomasza Pustelnika. Sędzia wskazał na 11. metr a prowadzenie przyjezdnym dał Janusz Surdykowski.

Bytovia podwyższyła jeszcze przed przerwą a uczynił to efektowną podcinką Bartosz Biel. Goście szybko rozegrali swoją akcję i byli blisko kolejnej rundy. Ciekawostką jest fakt, że w tej edycji pucharu Polski trafia dla nich tylko duet Surdykowski - Biel.

W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyli Błękitni. Ciekawiej zrobiło się od 57. minuty. W tym momencie swoją premierową bramkę strzelił dla naszej drużyny Mateusz Węsierski. Napastnik wypożyczony z Arki Gdynia wykorzystał podanie Patryka Skóreckiego. Później mógł jeszcze wyrównać, ale zmarnował dogodną okazję. Swoje szanse mieli również rywale, a trudny do zatrzymania dla obrońców był Janusz Surdykowski.

Bytovia pozna przeciwnika w 1/16 finału we wtorek w czasie losowania na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Błękitnym pozostaje skoncentrować się na rozgrywkach II ligi. Pierwszy mecz zagrają w sobotę, 29 lipca o godz. 17:00. Na stadionie przy ulicy Ceglanej podejmą PGE GKS Bełchatów.

Błękitni Stargard - Drutex-Bytovia Bytów 1:2 (0:2)
0:1 - Janusz Surdykowski (k.) 33’
0:2 - Bartosz Biel 44’
1:2 - Mateusz Węsierski 57’

Błękitni: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski, Hubert Kotus - Maciej Więcek (59’ Sebastian Inczewski), Damian Mosiejko, Piotr Wojtasiak (83’ Michał Magnuski), Patryk Skórecki (88’ Bartłomiej Zdunek), Wojciech Fadecki - Mateusz Węsierski.

Drutex-Bytovia: Andrzej Witan - Filip Modelski, Fran Gonzalez, Wojciech Wilczyński, Jakub Wilk - Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (51’ Jakub Kuzdra), Kamil Wacławczyk, Bartosz Biel (60’ Michał Jakubowski) - Janusz Surdykowski (90+4’ Orlande Kpassa).

Żółte kartki: Fadecki, Szymusik, Magnuski (Błękitni) - Surdykowski, Wolski, Biel, Kamiński, Modelski, Kuzdra, Witan (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).