Dzisiaj jest: 20.3.2019, imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

56 km na rowerze wokół jeziora

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!

Ponad tysiąc rowerzystów, zaawansowanych i zupełnych amatorów, ścigać się będzie w XII Maratonie MTB,

56 km na rowerze wokół jeziora
którego trasa prowadzić będzie wokół Jeziora Miedwie. Wyścig odbędzie się w sobotę 22 lipca. Do przejechania 56 km. Kto zwycięży w tym roku?
 
Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów co roku gromadzi bardzo dużo zainteresowanych. W 2016 na starcie wyścigu stanęło 1,5 tys. uczestników. Organizatorzy przewidują podobną liczbę podczas tegorocznej edycji.
 
Mimo tego, że impreza ma charakter wyścigu, skierowana jest nie tylko do osób, które lubią rywalizację. Liczy się przejazd, aktywny wypoczynek, miłość do rowerów i okazja do podziwiania piękna zachodniopomorskiej przyrody.
 
Uczestnicy maratonu zostaną podzieleni na trzy grupy zaawansowania. Nagrody przewidziane są nie tylko dla najszybszych zawodników. Nie zabraknie konkursów i innych atrakcji.
 
Województwo Zachodniopomorskie od lat wspiera wiele imprez rowerowych, również tegoroczną edycję
Maratonu MTB. Województwo pracuje również nad siecią dróg rowerowych, które oplecie cały region (więcej na stronie http://www.rowery.wzp.pl/).
 
Szczegóły dotyczące XII Maratonu MTB:  http://www.stc.stargard.pl/maraton_mtb_dookola_jeziora_miedwie

 
Źródło: Urząd Marszałkowski Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
2. Koncert Rodzinny - GALERIA