Dzisiaj jest: 26.7.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Zgłosiła kradzież BMW, ale zapomniała, że sama je przeparkowała

Dodano: miesiąc temu Czytane: 2479

"Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Zgłosiła kradzież BMW, ale zapomniała, że sama je przeparkowała

Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie.
 

W niedzielne przedpołudnie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki BMW. Policjanci natychmiast rozpoczęli ustalanie okoliczności zaginięcia pojazdu.
 

W rozmowie ze zdenerwowaną właścicielką ustalili, że poprzedniego wieczoru zaparkowała BMW przy ulicy Wybrzeże Władysława IV. Wszystkie patrole na terenie miasta zostały zadaniowane pod kątem poszukiwań skradzionego samochodu. Ponadto stróże prawa ustalali w pobliskich obiektach kamery rejestrujące, aby móc odtworzyć okoliczności kradzieży.
 

Dzięki wnikliwej analizie zapisu monitoringu jednej z kamer, policjanci szybko rozwikłali zagadkę zniknięcia osobówki. Okazało się, że zgłaszająca poprzedniego wieczoru wsiadła do pojazdu z trzema innymi osobami, po czym odjechała.
 

Poszukiwania i penetracja ulic miasta przyniosły oczekiwany rezultat - policjanci odnaleźli samochód zaparkowany na głównej ulicy przy promenadzie. Pojazd był zamknięty, nie posiadał żadnych uszkodzeń.
 

Gdy na miejsce odnalezienia BMW wezwano zgłaszającą celem przekazania "zguby", kobieta przypomniała sobie wtedy, że w nocy jeździła po mieście ze znajomymi.

Za wywołanie fałszywego alarmu, 29-letnia świnoujścianka została ukarana mandatem karnym.
 

Tego typu zgłoszenia najczęściej wynikają z roztargnienia, policjanci apelują więc o roztropność. Po otrzymaniu podobnego zgłoszenia, stróże prawa koncentrują siły i środki by odzyskać skradzione mienie, bądź zapobiec popełnieniu przestępstwa na szkodę innych. Dlatego roztargnieni, którzy wywołują niepotrzebną czynność, muszą liczyć się z konsekwencjami.
 

Zgłoszenie na Policję niepopełnionego przestępstwa może również rodzić poważne konsekwencje, w tym nawet odpowiedzialność karną. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń osoba, która chcąc wywołać niepotrzebną czynność, zgłasza Policji fałszywy alarm bądź zawiadamia ją o popełnieniu wykroczenia, przestępstwa podlega karze aresztu od 5 do 30 dni, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1500 zł.

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.