Dzisiaj jest: 6.5.2024, imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Gorący mecz na pożegnanie z kibicami. Remis Błękitnych z Wartą

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 33. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali z Wartą Poznań 2:2. Emocji nie brakowało, szczególnie w ostatnich minutach spotkania.

Był to ostatni mecz naszej drużyny na stadionie przy ulicy Ceglanej w tym sezonie. Wydawało się, że lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy chcieli się pokazać przed kibicami po trzech porażkach z rzędu. Strzelał Patryk Skórecki, ale wprost w Tomasza Laskowskiego. Warta błyskawicznie odpowiedziała i po ośmiu minutach była na prowadzeniu. Błąd defensywy wykorzystał Michał Ciarkowski.

Błękitni wyrównali kwadrans później po akcji dwóch młodzieżowców. Gola zdobył Grzegorz Szymusik a udział w tym trafieniu miał Patryk Włóka, który w sobotę pokazał się z dobrej strony. Po przerwie to on wypracował rzut karny, który na gola zamienił Maciej Liśkiewicz.

Generalnie Błękitni od wyrównania byli stroną przeważającą. Nie zmieniło to się również, gdy wyszli na prowadzenie. Stargardzianie zmierzali po trzy punkty, ale końcówka spotkania to niestety podsumowanie całej rundy wiosennej i wypuszczona szansa na zwycięstwo.

W 83. minucie Piotr Wojtasiak zagrał ręką we własnym polu karnym i arbiter przyznał jedenastkę gościom z Poznania. Pewnym uderzeniem wyrównał Łukasz Białożyt. To był punkt kulminacyjny a w ostatnich minutach na boisku się zagotowało.

Obie drużyny nie wytrzymały ciśnienia a sędzia Łukasz Karski do szatni odesłał Sebastiana Inczewskiego. Chwilę później w stronę szatni musiał się również udać trener Krzysztof Kapuściński ukarany za protesty. Arbiter z Słupska podtrzymał, więc niechlubną tradycję, gdyż w pierwszej rundzie w niezrozumiałych okolicznościach pokazał czerwoną kartkę Przemysławowi Brzeziańskiemu. Działo się to w pojedynku z Odrą Opole.

Pomimo osłabienia Błękitni mieli piłkę meczową w doliczonym czasie. Mógł strzelać młody Włóka, ale zdecydował się na podanie do Michała Magnuskiego. Doświadczony napastnik niestety się pomylił i mecz zakończył się remisem. Nasz zespół utrzymał ósmą lokatę i o dwa punkty wyprzedza w tabeli Wartę Poznań. Goście byli zadowoleni z punktu, bo zapewnił im utrzymanie w II lidze.

Błękitni Stargard - Warta Poznań 2:2 (1:1)
0:1 - Michał Ciarkowski 8’
1:1 - Grzegorz Szymusik 23’
2:1 - Maciej Liśkiewicz (k.) 61’
2:2 - Łukasz Białożyt (k.) 84’

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik (78’ Filip Karmański), Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Patryk Skórecki (67’ Sebastian Inczewski), Piotr Wojtasiak, Maciej Więcek (82’ Michał Magnuski), Patryk Włóka - Bartosz Flis.

Warta: Tomasz Laskowski - Krzysztof Biegański, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz - Wojciech Onsorge (82’ Michał Cywiński), Łukasz Białożyt, Filip Brzostowski (69’ Adrian Szynka), Gracjan Goździk (69’ Dominik Chromiński) - Michał Ciarkowski, Mateusz Broź (46’ Miłosz Brylewski).

Żółte kartki: Szymusik, Więcek, Włóka, Flis (Błękitni) oraz Brzostowski, Kieliba, Cywiński (Warta)

Czerwona kartka: Sebastian Inczewski (89. minuta, Błękitni)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)