Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Pech nie opuszcza Błękitnych

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 32. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 1:2. Remis stracili w ostatniej minucie.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania lekką przewagę mieli gospodarze. Udokumentowali to w 42. minucie, gdy koronkową akcję wykończył Jakub Bojas. Po zmianie stron zaatakowali Błękitni i to właśnie w drugiej połowie więcej się działo.

Najpierw w boczną siatkę strzelił wprowadzony po przerwie Bartłomiej Zdunek. Następnie to Olimpia miała wyśmienitą szansę. Faulowany w polu karnym Paweł Piceluk chciał sam zamienić jedenastkę na gola. Jego strzał w środek bramki obronił jednak Przemysław Wróbel. Po tej akcji Piceluk zaatakował wślizgiem naszego golkipera, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Błękitni wyrównali po trafieniu Patryka Włóki, ale nie zdołali wykorzystać liczebnej przewagi i wywieźć korzystnego rezultatu z Elbląga. Doznali trzeciej porażki z rzędu a zdecydowała o tym sytuacja z doliczonego czasu gry. Tomasz Pustelnik faulował Jakuba Bojasa a Olimpia nie zmarnowała drugiego karnego w meczu. Pewnym egzekutorem okazał się Łukasz Pietroń, który wraz z Brazylijczykiem Leandro z Radomiaka Radom jest najlepszym strzelcem II ligi. Na swoim koncie ma 15 bramek.

Olimpia umocniła się na szóstej pozycji i do piątej Siarki Tarnobrzeg traci punkt. Błękitni spadli na ósmą lokatę. W sobotę, 27 maja o godz. 15:00 podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego będą podejmować Wartę Poznań.

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard 2:1 (1:0)
1:0 - Jakub Bojas 42’
1:1 - Patryk Włóka 68’
2:1 - Łukasz Pietroń (k.) 90+3’

Olimpia: Kacper Tułowiecki - Rafał Maciążek (75’ Krzysztof Niburski), Dawid Kubowicz, Kamil Wenger, Radosław Bukacki - Jakub Bojas, Michał Ressel (66’ Damian Szuprytowski), Krzysztof Iwanowski (66’ Filip Burkhardt), Radosław Stępień, Rafał Lisiecki (74’ Łukasz Pietroń) - Paweł Piceluk.

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Piotr Wojtasiak - Maciej Więcek, Patryk Skórecki, Robert Brzęczek (54’ Patryk Włóka), Wojciech Fadecki - Michał Magnuski, Sebastian Inczewski (46’ Bartłomiej Zdunek).

Żółte kartki: Stępień, Burkhardt, Pietroń (Olimpia) - Skórecki, Szymusik (Błękitni)

czerwona kartka: Paweł Piceluk (62. minuta, Olimpia, za brutalny faul).

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)