Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Porażka Błękitnych, antyfutbol w Stargardzie

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 31. Kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali z Polonią Warszawa 0:2. Trudno napisać coś pozytywnego o tym meczu.

Goście odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie a nasz zespół nie przypominał drużyny, która kilka dni wcześniej z dobrej strony pokazała się w Opolu. Choć Błękitni początkowo byli groźniejsi to ich zapał szybko został ostudzony. Błąd defensywy w 17. Minucie wykorzystał napastnik z ekstraklasową przeszłością, Daniel Gołębiewski.

Druga połowa była kuriozalnym widowiskiem. Brakowało sytuacji podbramkowych. Rywale skutecznie się bronili. Do tego walcząca o utrzymanie Polonia umiejętnie kradła czas. Sędzia na sporo pozwalał, ale do podstawowego czasu doliczył aż siedem minut. Jak się później okazało zakończył pojedynek dopiero po blisko stu minutach.

W doliczonym czasie strzelał jeszcze Piotr Wojtasiak, ale chwilę później sprezentował rywalowi szansę, której nie zmarnował Mariusz Marczak. Polonia podwyższyła na 2:0 i cieszyła się z cennych trzech punktów.

Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że w Stargardzie na meczu pojawił się były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel. Obecnie ten znany szkoleniowiec jest prezesem warszawskiego klubu. Był również Jerzy Engel Junior, który w 2003 roku prowadził Błękitnych w II lidze. W Polonii zagrał natomiast Piotr Kosiorowski, który w tym samym roku występował w drużynie ze Stargardu.

Błękitni Stargard - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Gołębiewski 17’
0:2 - Mariusz Marczak 90+4

Błękitni: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Maciej Liśkiewicz (62’ Sebastian Inczewski), Piotr Wojtasiak, Patryk Skórecki - Maciej Więcek (74’ Wojciech Fadecki), Robert Brzęczek (46’ Mateusz Czapłygin), Bartosz Flis (90+1’ Patryk Włóka).

Polonia: Dominik Pusek - Marcin Bochenek, Rafał Zębrowski, Mariusz Marczak (90+7’ Mariusz Wierzbowski), Piotr Kosiorowski (75’ Donatas Nakrosius) - Bartosz Wiśniewski (90+1’ Michał Zapaśnik), Michał Oświęcimka, Bazyli Kokot - Marcin Kluska (64’ Cezary Sauczek), Grzegorz Wojdyga - Daniel Gołębiewski.

Żółte kartki: Baranowski, Pustelnik, Szymusik, Gutowski (Błękitni) oraz Kosiorowski, Zębrowski (Polonia).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).