Dzisiaj jest: 29.7.2021, imieniny: Marty, Konstantego, Olafa

Nie mówię, nie chodzę ale rozumiem!

Dodano: 4 lata temu

Filipek po urodzeniu doznał udaru mózgu ... Zdiagnozowano u niego również mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję.

Nie mówię, nie chodzę ale rozumiem!

Mimo, iż Filipek nie potrafi komunikować nam sowich potrzeb, to potrafi pięknie się uśmiechać... Moment, w którym Filipek uśmiecha się do Nas jest bezcenny..
 

Dzięki temu wiemy, że on wszystko rozumie i wie że robimy i zrobimy wszystko by mu pomóc...
 

Nasz synek Filipek urodził się o czasie, w 39 tygodniu ciąży. Badania stwierdzały, że jest zdrowym chłopcem o wadze 3640kg, jednak po ciężkim porodzie okazało się, że Filipek przeszedł udar mózgu, co może powodować niepełnosprawność.

Wtedy też zaczęła się walka o jego życie..... Nasz synek został przewieziony do Kliniki SPSK 1 PUM im.Prof.T.Sokolowskiego w Szczecinie. w celu dalszej diagnostyki z powodu nasilających się drgawek i zachowań, które u noworodków mogły świadczyć o tym, iż coś złego dzieje się z jego zdrowiem. Filipek różnił się od innych noworodków. Leżał bez ruchu, nie płakał, ani nie przejawiał jakichkolwiek reakcji na świat. Po licznych badaniach lekarze postawili diagnozę mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe oraz epilepsja.

Teraz kiedy Filipek ma 4 latka nie potrafi samodzielnie siedzieć,chodzić oraz mówić. Jest dzieckiem bardzo kontaktowym gaworzy, śmieje się do nas lecz...lecz nie potrafi nam nic przekazać....
 

Na tym etapie intensywna rehabilitacja jest jedyną możliwą formą pomocy Filipkowi, ponieważ jego stan zdrowia nie pogarsza się, a rehabilitacja przynosi niesamowite efekty, zmniejszone napięcie mięśniowe,następują odruchy kroczenia,większa stabilizacja głowy.
 

Prosimy Państwa o pomoc w sfinansowaniu dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego dla Filipka, którego koszt jest bardzo wysoki, a jednocześnie bardzo niezbędny i skuteczny. W jego trakcie Filipek uczestniczyłby w codziennej, wielogodzinnej rehabilitacji, a my uczylibyśmy się w jaki sposób samodzielnie ćwiczyć z nim w domu. Nie jesteśmy w stanie samodzielnie sfinansować Filipkowi uczestnictwa w takim turnusie, ponieważ codzienne koszty rehabilitacji indywidualnej, wizyty lekarskie, sprzęt niezbędny do funkcjonowania i poprawienia jego komfortu życia są ogromne. Dlatego też nie jesteśmy w stanie sfinansować uczestnictwa w takim turnusie.
 

Dlatego proszę Państwa o pomoc i z całego serca dziękujemy za każda wpłaconą kwotę to dla nas ogromne wsparcie.

Możliwie formy pomocy Filipkowi:

1) przekazując darowiznę przelewem tradycyjnym na rzecz Filipka na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Filipka

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka "Nie mówię, nie słyszę ale rozumiem".
 

Źródło: poprostupomagam
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2