Dzisiaj jest: 5.7.2024, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Dublet Fadeckiego dał zwycięstwo Błękitnym

Dodano: 7 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard pokonali w wyjazdowym meczu 26. kolejki II ligi Olimpię Zambrów 2:1.

Nasz zespół odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Bohaterem był Wojciech Fadecki, który, choć zwykle aktywny, to we wcześniejszych meczach tego sezonu tylko raz trafił do siatki rywala. W sobotę uczynił to dwukrotnie.

Pojedynek toczył się w trudnych warunkach, na grząskiej murawie, przy padającym co chwilę deszczu. Błękitni udokumentowali przewagę w 24. Minucie. Wtedy aktywny w sobotę Robert Brzęczek podał do wychodzącego sam na sam z golkiperem gospodarzy Wojciecha Fadeckiego. Skrzydłowy nie zmarnował okazji i było 1:0 dla naszej drużyny.

Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego nie poszli za ciosem i cztery minuty później był remis. Strzał Fabiana Piaseckiego zablokowali jeszcze obrońcy, ale Bartosz Osoliński nie dał już szans Przemysławowi Wróblowi. Na przerwę to jednak Błękitni schodzili w lepszych nastrojach, bo po raz drugi trafił Wojciech Fadecki.

Gol do szatni sprawił, że Olimpia musiała ruszyć do ataku. Chwilę po zmianie stron szansę na podwyższenie mieli jednak Błękitni. Bartosz Flis trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Goście przeważali w drugiej połowie, ale nie byli tak skuteczni, jak przed przerwą. Swoje szanse oprócz Flisa zmarnował również Patryk Skórecki.

W końcówce Błękitni obronili prowadzenie. Nie było to łatwe, bo po zderzeniu z Błażejem Cyfertem urazu doznał bramkarz naszej drużyny. Przemysława Wróbla na ostatnie minuty zastąpił doświadczony Marek Ufnal. Trudno wejść w takim momencie tym bardziej, że efektem przerwy spowodowanej kontuzją było sześć minut doliczonych przez arbitra.

Stargardzcy piłkarze sprawili, więc sobie oraz kibicom miły prezent na Święta Wielkanocne. W tabeli mają 35 punktów i zdecydowanie oddalili się od strefy spadkowej. Teraz czas na powrót z dalekiego Zambrowa a za tydzień domowe przełamanie. Rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg a ten pojedynek zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Ceglanej w sobotę, 22 kwietnia o godz. 15:00.

Olimpia Zambrów - Błękitni Stargard 1:2 (1:2)
0:1 - Wojciech Fadecki 24’
1:1 - Bartosz Osoliński 28’
1:2 - Wojciech Fadecki 45’

Składy:

Olimpia: Piotr Czapliński - Marcin Byszewski, Michał Kołodziejski (61’ Łukasz Grzybowski), Błażej Cyfert, Rafał Włodarczyk - Kacper Falon (46’ Sebastian Szerszeń), Bartosz Osoliński, Daniel Michałowski, Patryk Brzeski (69’ Marcin Przybylski), Jakub Bach (74’ Karol Buzun) - Fabian Piasecki.

Błękitni: Przemysław Wróbel (86’ Marek Ufnal) - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Piotr Wojtasiak (78’ Sebastian Inczewski), Paweł Lisowski, Robert Brzęczek (72’ Mateusz Czapłygin), Bartosz Flis - Patryk Skórecki.

Żółte kartki: Cyfert (Olimpia) oraz Wojtasiak, Brzęczek, Czapłygin, Flis (Błękitni).