Dzisiaj jest: 24.7.2017, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Kiedy wymienić opony na letnie?

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 798 Autor:

Temperatury wskakują na coraz wyższe poziomy i wielu kierowców słusznie powoli przymierza się do wymiany ogumienia na letnie. Czy to już jest ten właściwy moment?

Kiedy wymienić opony na letnie?
Temperatury wskakują na coraz wyższe poziomy i wielu kierowców słusznie powoli przymierza się do wymiany ogumienia na letnie. Czy to już jest ten właściwy moment? Czy na pewno zimówki już czas schować do garażu?

Kiedy wymienić opony na letnie?

Wymiana opon na letnie zalecana jest, gdy temperatury nie spadają poniżej 7-10 stopni Celsjusza. To kiedy jest ten odpowiedni moment na wymianę opon na letnie? Chyba najlepiej wskazać tutaj kwiecień. W marcu w nocy temperatura potrafi jeszcze oscylować w okolicach 0, a więc poranny szron na drodze wciąż się może pojawiać. Dlatego lepiej trochę poczekać – zimowki na tym nie ucierpią, a my wciąż zachowamy bezpieczeństwo na drodze. Gdy temperatura już na stałe zacznie przekraczać 10 stopni (a w nocy będzie znacznie wyżej niż 5-6), to czas najwyższy umawiać się na wizytę w warsztacie. Pamiętajmy także, by nasze ogumienie było odpowiedniej jakości.

W Polsce wymogiem jest minimalny bieżnik na poziomie 1,6 mm. Dla porównania – nowe opony mają co najmniej 8-9 mm. Wymóg wymogiem, ale w praktyce przy oponach letnich nie warto schodzić poniżej 3 mm, zaś w przypadku opon zimowych 4-4,5 mm. Poniżej to już najwyższy czas na wymianę na nowsze - jeżeli chcemy zachować dobre właściwości jezdne. Przecież to właśnie poziom bieżnika bezpośrednio decyduje o efektywności posiadanych opon i ich zachowaniu podczas kontaktu z asfaltem. W przypadku sprawdzania stanu ogumienia, warto zwrócić również uwagę na ewentualne pęknięcia na bokach, świadczące o zużyciu opon i ich kończącej się żywotności.

Wymieniając opony, serwis dokonuje wyważenia każdej z felg. Jest to standardowa czynność przy wymianie opon, dzięki czemu zapobiegamy szybszemu zużywaniu się elementów zawieszenia, układu kierowniczego, opon, o pogorszonym komforcie jazdy nie wspominając. Serwis Opony Zmarzlik udostępnia także usługę prostowania felgz której warto skorzystać właśnie przy wymianie opon. Naprawiane są wyłącznie takie felgi, które później będą nadawały się do dalszego użytku – wszystko w celu zachowania bezpieczeństwa kierowcy. Usługa wykonywana jest przy pomocy nowoczesnego sprzętu i przeszkolonych pracowników. 

Serwis Opony Zmarzlik 

Firma mieszcząca się przy ulicy Niepodległości 4, oferuje kompleksowe usługi związane z oponami: wymiana ogumienia, sprzedaż nowych i używanych opon, wyważanie i prostowanie felg. Firma Opony Zmarzlik dla każdej osoby, która dokona zakupu opon – dodaję wymianę i wyważanie gratis. Podczas wizyty można sprawdzić np. stan swoich klocków hamulcowych i w razie czego dokonać ich wymiany. Zmiana oleju? Do załatwienia na miejscu, tak jak inne drobne naprawy mechaniczne związane z układem hamulcowym, wydechowym, układem zawieszenia czy wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych. Potrzebny nowy akumulator przed zimą, a może czas najwyższy trochę przeczyścić i odgrzybić klimatyzację? Wszystko w jednym miejscu. To wszystko na Niepodległości 4 w Serwisie Opony Zmarzlik.
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • już zmienione
    2017-04-11 10:51:49 Zgłoś
    Zmieniłem opony na letnie tomkety jak tylko termometr pokazywał 7 stopni na plusie. Nie chciałem potem stać w długiej kolejce u wulkanizatora, bo wiadomo, że większość jednak czeka na ostatnią chwilę. Sąsiad wczoraj pojechał na 6 rano, bo tylko wtedy mieli czas.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.