Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Samobójcza gra wśród nastolatków.

Dodano: 8 lat temu Autor:

"Niebieski wieloryb" to kontrowersyjna i bardzo niebezpieczna zabawa wśród nastolatków.  

Samobójcza gra wśród nastolatków.
Polega ona na wykonywaniu przez 50 dni określonych zadań. Ofiarami padają najczęściej osoby słabe psychicznie, zakompleksione, takie które z różnych powodów straciły pewność siebie i nie potrafią odnaleźć się w życiu codziennym.

Gra składa się z 3 etapów. Każda osoba wciągnięta w grę ma tzw. "opiekuna", który przez 50 dni nakazuje graczowi wykonanie zadań , które w ostateczności  mają doprowadzić gracza do popełnienia samobójstwa.

W Internecie można znaleźć informację jakich zadań możemy się spodziewać. Zaczynają się dość banalnie np. od namalowania wieloryba na kartce i wysłanie go do opiekuna. Z czasem jednak, kiedy gracz zaczyna się wciągać w zadania przeradzają się w takie, które już dość boleśnie może odczuć młoda osoba.

Przykładowe zadania w grze:
  • Wstań o 4:20 rano i obejrzyj psychodeliczne i straszne filmiki, które wyślę ci opiekun.
  • Musisz pokonać swój lek.
  • Wstań o 4:20 idź na dach.
  • Oglądaj straszne i psychodeliczne filmiki przez cały dzień.
  • Wbijaj igle w swoją rękę wiele razy.
  • Nie rozmawiaj z nikim przez cały dzień.
Niestety żyjemy w takich czasach, gdzie Internet ma ogromny wpływ na nasze życie. Często dzieci, które nie są akceptowane przez najbliższe środowisko, starają się odnaleźć tą akceptację w sieci. Społeczeństwo jest coraz słabsze psychicznie i nie zawsze wsparcie psychologiczne pomoże. Na nas dorosłych spoczywa obowiązek edukacji młodzieży jak bezpiecznie i  świadomie korzystać z zasobów Internetu. Powinniśmy my, jako rodzice zwiększać świadomość naszych podopiecznych odnośnie tego, w jaki sposób należy radzić sobie z trudnościami o podłożu emocjonalnym oraz gdzie można znaleźć pomoc w takich sytuacjach.
 
Internetowa gra największą popularnością cieszy się na dzień dzisiejszy  w Rosji. Powiązano z nią śmierć już ponad 130 osób. Hashtag #niebieskiwieloryb bardzo szybko rozprzestrzenia się na cały świat. Okupuje pierwsze miejsca na liście najpopularniejszych wątków Twittera.
Jest wiele opinii odnośnie tego czy gra istnieje czy też nie. Nie naszym zadaniem jest udowadnianie czy owa gra to fake czy tez nie.
Mamy nadzieję, że cały ten szum wokół gry ,,Niebieski Wieloryb” okaże się jedynie akcją społeczną na rzecz ochrony dzieci, która w taki sposób chce zwrócić uwagę na narastające problemy nastolatków.

Była już moda na zabawy w podduszanie, zakładanie worka na głowę, lub samookaleczenia. Ze zjawiskami takimi spotykamy się w dalszym ciągu. Powinniśmy zatem być czujni i uważnie śledzić poczynania naszych dzieci nie tylko w Internecie ale także w realnym życiu.
Źródło: Internet
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja