Mieszkańcem Stargardu został w 1997 roku i wystarczyło mu 5 lat, by zdobyć najważniejsze stanowisko w Urzędzie Miasta.
Z wykształcenia był ekonomistą, studia ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z zakresu kierowania przedsiębiorstwem, posiadał Certyfikat Menedżerski – studium menedżerskie dla pracowników administracji publicznej.
Podczas swojego bogatego życia zawodowego, zajmował takie stanowiska jak:
- Kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie,
- Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny Energetyki Szczecińskiej S.A.,
- Zastępca dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie,
- Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie,
- Kierownik Urzędu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim,
- Kierownik Urzędu Rejonowego w Pyrzycach,
- Kierownik Rejonowego Biura Pracy w Pyrzycach.
W 2002 zdobył go będąc członkiem partii Ruch Społeczny. Swoją pierwszą reelekcję w wyborach w 2006 roku zdobył, startował z list PiS-u jako bezpartyjny – zwyciężył w II turze. Rok 2010 to ponowna wygrana, tym razem już w I turze – startował z listy KWW Sławomira Pajora Stargard XXI. I wreszcie rok 2014 – gdzie w II turze uzyskał 3 reelekcję na stanowisko prezydenta Stargardu.
Przez 15 lat działalności jako prezydent, miasto Stargard (dawniej Stargard Szczeciński) zmieniło się na lepsze. Za swojej kadencji doprowadził do szeregu kluczowych inwestycji. Początek jego panowania to potężny strzał na plus w postaci otworzenia w 2003 roku Stargardzkiego Parku Przemysłowego, a później Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii na terenie byłego lotniska w Kluczewie.
Dzięki parkom technologicznym do miasta udało się ściągnąć 2 potężne firmy – producenta opon Bridgestone i fabrykę maszyn przeładunkowych Cargotec, dzięki czemu powstało wiele nowych miejsc pracy i pojawiły się perspektywy na przyszłość. Obecnie Stargardzki Park Przemysłowy przyciągnął już kilkunastu inwestorów.
Za kandydatury Sławomira Pajora, bezrobocie spadło z ponad 25% na początku jego prezydentury do poziomu około 6-7% obecnie. Zmniejszyła się przestępczość, a budżet miasta rok rocznie się powiększał (w 2008 był na poziomie 140 mln, a w 2015 prawie 220 mln). Za jego rządów udało się także dokonać zmiany nazwy ze Stargardu Szczecińskiego na Stargard. Nowa nazwa obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat, aktywną działalność miasta pod przewodnictwem Sławomira Pajora widać na dziesiątkach wyremontowanych dróg, nowych rondach, zadbanych parkach i skwerach czy działaniach marketingowych promujących miasto. Miasto z tak długoletnim gospodarzem niesamowicie się rozwinęło, wzbogaciło, zapewniło warunki inwestorom (a ci później zapewnili pracę mieszkańcom) czy skutecznie wykorzystało środki unijne.
Sławomir Pajor zmarł 18 stycznia 2017 roku z pozostawiając żonę Zuzannę i córkę Martę. Na przestrzeni tych 15 lat prezydentury Sławomira Pajora, zyskał on wielki szacunek i uznanie, będąc bardzo dobrym gospodarzem miasta. Spełnił wiele oczekiwań mieszkańców, dlatego do księgi kondolencyjnej ustawiały się długie kolejki. To potwierdza tylko jedną rzecz o Sławomirze Pajorze – pozytywnie i trwale wpisał się w historię Stargardu.
W galerii kilka zdjęć wpisujących się do księgi kondolencyjnej.