Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, 27 oraz 28 sierpnia 2016 roku promowały przyjazne środowisku inicjatywy oraz ekologiczne wyroby. Święto branży EKO w regionie objął swoim patronatem, uczestniczący w wydarzeniu, wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Przedsięwzięcie otrzymało także finansowe wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego.
 

Targi miały ułatwić integrację i nawiązanie nowych kontaktów w branży ekologicznej oraz pozwolić na wymianę doświadczeń, popularyzację wiedzy o środowisku naturalnym i pozyskanie nowych rynków zbytu.

To prawdziwe święto branży ekologicznej w regionie. Każdy uczestnik Targów znalazł coś dla siebie, bo w Dobrej było smacznie, zdrowo i przede wszystkim z korzyścią dla otaczającego nas środowiska - podsumował wydarzenie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.
 

Dwudniową ofertę ekologicznego wydarzenia wypełniły cztery strefy tematyczne:

1/ Strefa wystawiennicza - to kilkadziesiąt stoisk i 1000 m2 przestrzeni, którą skierowano do sfery budowlanej, agroturystycznej, producentów ekologicznych i branży związanej z odnawialnymi źródłami energii,
2/ Strefa konferencyjna - to tu można było uzyskać praktyczną wiedzę o przygotowaniu oferty agroturystycznej, pogłębić wiedzę o budownictwie tradycyjnym i pasywnym, korzyściach z OZE oraz organizacji gospodarstw ekologicznych, w tym hodowli zwierząt i uprawy ekologicznej żywności,
3/ Strefa rodzinna - to miejsce, gdzie zorganizowano konkursy i zabawy związane z byciem EKO,
4/ Strefa rozrywki - to ją wypełniły inicjatywy sportowo-edukacyjne, np. Mistrzostwa Europy w Piciu Soku Grejpfrutowego i Jedzenia Kiełbasy Doberskiej, biegi sztafetowe, turnieje piłki nożnej oraz pokazy obrzędów dożynkowych. 

Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Dobra, która aktywnie poszukuje nowych możliwości rozwojowych z wykorzystaniem własnego potencjału gospodarczego. Organizacja targów to doskonały przykład wyjścia naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu, m.in. na produkty ekologiczne, jak i szansa na bycie regionalnym liderem w dziedzinie produktów i usług ekologicznych. Urząd Marszałkowski partnerował wydarzeniu i przekazał na jego organizację 10 tys. zł.