Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Raport Euro 2016: rzuty karne dla Niemców

Dodano: 8 lat temu Autor:

Emocjonujący mecz dwóch potężnych zespołów. Walka do samego końca i kolejny konkurs rzutów karnych, gdzie stanęło dwóch geniuszy pola karnego ? Buffon i Neuer.

Emocjonujący mecz dwóch potężnych zespołów. Walka do samego końca i kolejny konkurs rzutów karnych, gdzie stanęło dwóch geniuszy pola karnego – Buffon i Neuer. Ćwierćfinałowy hit okazał się zwycięski dla aktualnych mistrzów świata.

Ćwierćfinałowe starcie Niemców z Włochami było jednym z najbardziej wyczekiwanych w tej fazie turnieju. O wskazaniu faworyta nie było mowy, a wielu wieszczyło konkurs jedenastek z dwoma geniuszami bramkarskimi – Buffonem i Neuerem. W spotkaniu oddano ponad 20 strzałów, jednak tylko 2 z nich znalazły drogę do bramki.

Na prowadzenie wyszła reprezentacja Niemiec w 64 minucie. W polu karnym zagrywał Hector i po odbiciu od obrońcy Włoch, piłka spadłą wprost pod nogi Oezila, a ten z odległości kilku metrów skierował piłkę do siatki. Na wyrównanie musieliśmy czekać zaledwie kilkanaście minut. Boateng zagrał w polu karnym ręką i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”.  Pewnym wykonawcą okazał się być Bonucci i było 1:1. Do końca regulaminowego czasu gry nie zobaczyliśmy już bramki.

Potrzebna była dogrywka i pomimo ogromnego zmęczenia zawodników obu drużyn, formacje obronne okazały się być nie do przebicia. Potrzebny był trzeci konkurs rzutów karnych w tym turnieju. Konkurs wyjątkowy, w którym zobaczyliśmy aż 18 strzałów – przy czym 7 z nich nie znalazło drogi do celu.

Starcie piłkarskich gigantów dla Niemiec, a dla kibiców świetne widowisko. Niemcy w półfinale zagrają ze zwycięzcą spotkania Francja – Islandia.

Niemcy – Włochy (1:1, k 6:5)