Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Raport Euro 2016: Walia sensacyjnie w półfinale

Dodano: 8 lat temu Autor:

Znamy już drugiego półfinalistę Mistrzostw Europy 2016. Po Portugalii, awans do półfinału wywalczyła reprezentacja Walii eliminując Belgów.

Znamy już drugiego półfinalistę Mistrzostw Europy 2016. Po Portugalii, awans do półfinału wywalczyła reprezentacja Walii eliminując faworyzowanych i trochę przereklamowanych Belgów. To kolejna niespodzianka na tym turnieju, po której turniejowy debiutant będzie miał okazję walki o medale.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Belgów, którzy szybko objęli prowadzenie. Znakomitym strzałem z okolic 25 metra popisał się Radja Nainggolan. Było to pierwsze i ostatnie słowo Belgów w tym spotkaniu. Rywale dopiero mieli się rozkręcić. Walijczycy potrzebowali trochę ponad kwadrans by Williams wyrównał stan meczu, po wykorzystanym rzucie rożnym. Remis do przerwy zapowiadał niezwykłe emocje w dalszej części spotkania.

Druga część spotkania lepiej rozpoczęła się dla Walijczyków, którzy po 10 minutach wyszli na prowadzenie. W polu karnym Robson-Kanu oszukał dwóch obrońców i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Sensacja wisiała w powietrzu. Belgowie ruszyli do odrabiania strat, jednak defensywa Walijska na niewiele im pozwalała. Walia wyczekiwała na odpowiedni kontratak by dobić rywala. Udało się to w 86 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony, główkował Robson-Kanu i podwyższył na 3:1, czym przypieczętował awans Walii do półfinału.

Sensacja stała się faktem, a my byliśmy świadkami świetnego spotkania.

Walia             –          Belgia 3:1