Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Stowarzyszenie "Omne Verbum" - "W tyglu opinii". Jolanta Aniszewska

Data wydarzenia: Lokalizacja: Miejski Browar Stargard - ul. Krzywoustego Dodano:
Stowarzyszenie "Omne Verbum" - "W tyglu opinii". Jolanta Aniszewska

Drugie spotkanie dyskusyjne z cyklu "W tyglu opinii" będzie dotyczyło tragicznych wojennych przeżyć mieszkańców Stargardu. Z Jolantą Aniszewską, historyk i archiwistką z wykształcenia, muzealnikiem – z pasji i wyboru, porozmawiamy o okrucieństwach i desperacji, które zgotowały ludziom dwa totalitarne XX-wieczne systemy. Porozmawiamy też o tragicznej historii Stargardu, która wpisała się w historię świata, pełnego przemocy i niewyobrażalnego cierpienia niewinnych ludzi.

Jolanta Aniszewska to pełnokrwisty badacz historii, autorka książki "Wspomnienia pisane głodem", a także wielu opracowań historycznych dotyczących głównie pierwszej połowy XX wieku. To osoba, która w niezwykle barwny, wręcz poetycki sposób potrafi zobrazować przeszłość, robi to przy tym z wielką dokładnością faktograficzną opierając się na bardzo dużej wiedzy wyszperanej i wyczytanej w zakamarkach polskich i zagranicznych archiwów.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA