Dzisiaj jest: 3.3.2024, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Opera na Zamku: Alicja w Krainie Czarów

Data wydarzenia: Lokalizacja: OPERA NA ZAMKU W SZCZECINIE Dodano:
Opera na Zamku: Alicja w Krainie Czarów

Jacek Tyski / Przemysław Zych

Alicja w Krainie Czarów


Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do krainy czarów i magii, zna każde dziecko. Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni porusza także dorosłego widza, działa na jego wyobraźnię i sprawia, że przenosimy się w zaczarowane czasy dzieciństwa. Najlepszym sposobem na wykreowanie go na scenie jest taniec, muzyka o bogatej kompozycji z użyciem nowoczesnych technik i instrumentów, stylizowana na tę, którą znamy z filmów, oraz bajkowe, efektowne stroje i scenografia. O zbudowanie krainy ze świata dziecięcej wyobraźni zadbali najzdolniejsi polscy artyści młodego pokolenia. To jedyny w ostatnich latach balet pisany na zamówienie z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej. Historia oparta na motywach powieści Lewisa Carolla Alicja w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra oraz inspirowana filmem Tima Burtona Alice in Wonderland.
Zapraszamy nie tylko najmłodszych do tanecznej podróży w Krainie Czarów, na spotkanie z Białą Królową, Kapelusznikiem, mądrym Kotem…

Pozostałe terminy: niedziela-26.03-17.00

Dowiedz się więcej + kup bilety: TUTAJ

Repertuar: TUTAJ


Projekt plakatu: Leszek Żebrowski


Foto: Piotr Gamdzyk
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja