Dzisiaj jest: 17.1.2021, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

REKORDY NA MARATONIE MTB

Dodano: 5 lat temu

Doświadczeni, zawodowi kolarze oraz rowerzyści amatorzy z całej Polski zmierzyli się podczas X Maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie 15 sierpnia.

REKORDY NA MARATONIE MTB

W wyścigu wzięło udział ponad 1600 osób, co oznacza kolejny rekord frekwencji.

58-kilometrowa trasa nie należy do najłatwiejszych. Jest dość zróżnicowana i wymaga od zawodników dużego skupienia. Dodatkowo w tym roku trzeba było pokonać ją w upale. To jednak nie zniechęciło cyklistów z powiatu stargardzkiego oraz innych regionów Polski, którym uśmiech nie schodził z twarzy.

Maraton MTB organizowany przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów to największe wydarzenie tego typu w regionie, które ma już swoją renomę. Ciekawa trasa wokół jeziora Miedwie oraz doskonała organizacja imprezy co roku przyciąga znane nazwiska. W X edycji udział wzięli kolarze szosowi Bartosz Huzarski oraz Zenon Jaskuła.

I to właśnie jeden z nich – Bartosz Huzarski (klub Bora-Argon 18) został zwycięzcą maratonu w kategorii „open” mężczyzn. Do mety dojechał z czasem: 01:38:37, tym samym ustanawiając rekord trasy. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Chmiel ze Strzelców Krajeńskich (FSD Sport) z czasem 01:41:33, a na trzecim – Filip Hasse z Gryfina (Ridersclub Kijewo) pokonując trasę w 01:41:34.

Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Hałajczak z Poznania (Eurobike Kaczmarek Elektric). Przejechanie maratonu zajęło jej 01:55:46. Jako druga metę przekroczyła Małgorzata Lewandowska ze Szczecina (Rowery Turowski Team) z czasem 01:56:36. Trzecie miejsce zajęła Monika Graczewska z Maszewa (Ratusz Maszewo) z wynikiem 01:59:42.

To jednak nie jedyne osoby, którego tego dnia stanęły na podium. Udekorowani zostali zawodnicy w różnych kategoriach, w tym wiekowych oraz klasyfikacjach: służby więziennej, policji i strażaków. Odrębną klasyfikację stworzono także dla urzędników samorządowych – wśród mężczyzn najszybszy był Łukasz Pajor ze Starostwa Powiatowego w Stargardzie, a wśród kobiet Alicja Terlikowska z Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz wzięli udział w losowaniu nagród, m.in. skuterów i rowerów.

Organizację imprezy wsparł Powiat Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria