Dzisiaj jest: 17.1.2021, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Paulina Kaczyńska najlepsza jest!

Dodano: 6 lat temu

Wielki sukces zawodniczki WMLKS Pomorze Stargard w Mistrzostwa Polski w Wieliczce. Paulina Kaczyńska została mistrzynią Polski seniorek w biegu na królewskim dystansie 10 000 metrów.

Paulina Kaczyńska najlepsza jest!
Portal Bieganie.pl przedstawił nastepujący opis tego, co działo się na trasie biegu o mistrzostwo Polski.

„W biegu Pań od początku było widać, że liczą się tylko dwie zawodniczki: Dominika Napieraj i Paulina Kaczyńska. Faworytką była raczej Dominika. Wynikało to ze świetnej passy jaką ma od początku roku: Mistrzostwo Polski w przełajach, zwycięstwo na 10 km podczas Orlen Warsaw Marathon. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to ona zdobędzie złoto.  I tak też to od początku wyglądało. 

Po kilku kilometrach Dominika zaczęła powoli oddalać się od Pauliny i spokojnie i systematycznie wypracowała sobie około 60 metrową przewagę. Jednak Paulina nie dawała za wygraną i w pewnym momencie dystans przestał się powiększać. Trener Pauliny Zbigniew Krzysiek był najgłośniej krzyczącym trenerem wśród kibicujących.

- Dojdziesz ją - wydzierał się już prawie chrypiąc, oglądając się jednocześnie na innych trenerów pytał się:
- Nie dojdzie?
Wszyscy trenerzy kiwali głowami, że nie. A jednak. Trudno powiedzieć, czy to Dominika zwalniała czy Paulina przyspieszała ale, dystans zaczął powoli topnieć….”

Ten barwny 
opis reporterów portalu dla Biegaczy
 najlepiej ilustruje emocje, jakie towarzyszyły biegowi w Wieliczce na 10000 metrów. Warto dodać, że Paulina Kaczyńska na metę dobiegła sama, z blisko półminutową przewagą nad swoją główną rywalką.

Mistrzostwo Polski seniorek to największy sukces naszej 24-letniej zawodniczki, która dotychczas osiągała sukcesy przede wszystkim w biegach przełajowych. Zwycięstwo w Wieliczce dało Paulinie kwalifikację na zawody Pucharu Europy, które odbędą się we Włoszech na początku czerwca.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria