Dzisiaj jest: 21.7.2026, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Remont, by lepiej pomagać

Dodano: 5 dni temu

Dużo dzieje się w budynku przy ul. Składowej 2a.

Remont, by lepiej pomagać

Dużo dzieje się w budynku przy ul. Składowej 2a. Coraz bliżej końca jest duża modernizacja. W ramach inwestycji wykonana została m.in. winda. To wyjątkowy adres na mapie Stargardu. Każdego dnia mieszkańcy o szczególnych potrzebach dostają tam pomoc, rehabilitację, integrację, a także wykonują obowiązki zawodowe. Pewne jest, że przy ul. Składowej 2a powstanie kolejna placówka – Środowiskowy Dom Samopomocy typu D dla dorosłych w spektrum autyzmu.
 

W budynku powstała winda, która jest ważna m.in. podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci prowadzonego przez oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Remont przechodzą również pomieszczenia zajmowane przez stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na co dzień wykorzystują je zatrudnieni w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”. Układ sal został przebudowany, wymieniono okna i wstawiono nowe drzwi. Na podłodzie pojawiły się nowe płytki. Ściany i sufity zostały pomalowane. Aktualnie trwają prace na klatce schodowej oraz przy zagospodarowaniu terenu.
 

W ramach dużej inwestycji w budynku powstanie też zupełna nowość – ŚDS typu D dla dorosłych w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Placówka będzie działać 5 dni w tygodniu, oferując opiekę i wsparcie przez 8 godzin dziennie. Podopieczni zyskają komfortową, w pełni dostosowaną przestrzeń, gdzie dostaną szasnę na terapię i integrację. Z kolei ich opiekunowie będą mogli odpocząć, zadbać o siebie, a także skorzystać ze specjalistycznego poradnictwa.
 

Przy ul. Składowej 2a działa też Regionalne Centrum Kryzysowe oraz Stowarzyszenie „Godna Przyszłość”.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Tekst opublikowany na stronie stargard.eu 15.07.2026 r.

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
KSIĄŻNICA STARGARDZKA - premiera powieści Anny Sakowicz: „Leonie i Alexander” cz. 1