Dzisiaj jest: 28.4.2025, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Na Spichrzowej praca wre

Dodano: 2 miesiące temu

Rozpoczął się remont kolejnej ulicy na Starym Mieście. Tym razem przebudowany zostanie fragment ul. Spichrzowej.

Na Spichrzowej praca wre

Rozpoczął się remont kolejnej ulicy na Starym Mieście. Tym razem przebudowany zostanie fragment ul. Spichrzowej.

Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego w kierunku murów obronnych. Będzie nowa jezdnia, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie. Zostanie również wykonana kanalizacja deszczowa, a całość oświetlą energooszczędne latarnie.

Ten remont uzupełni dużą inwestycję w pobliżu, czyli kompleksową modernizację ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewskiej, ul. Kuśnierzy i ul. Włosienniczej. Z drugiej strony ul. Spichrzowa łączy się z wyremontowaną w 2022 roku ul. Kasztelańską.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na ul. Spichrzowej powinny zakończyć się jesienią tego roku. Ich wartość to ponad 1 700 000 zł, a na ten cel zdobyliśmy prawie 730 000 zł dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Tekst opublikowany na stronie stargard.eu 24.02.2025 r. 

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień otwarty Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Stargardzie. Fotorelacja