Dzisiaj jest: 28.10.2024, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Medalowy październik LKS Feniks PESTA Stargard

Dodano: ok. 4 godziny temu Autor:

Przegląd październikowych startów reprezentantów LKS Feniks PESTA Stargard rozpoczynamy od międzynarodowego turnieju Brandenburg Cup 2024.

W zawodach, które 19 października odbyły się we Frankfurcie nad Odrą, wystąpiły zapaśniczki z 14 państw. LKS Feniks PESTA miał tam trzy reprezentantki. Drugie miejsce w kategorii 57kg zajęła Mirosława Diachyna, która rywalizowała w grupie wiekowej U17 i stoczyła sześć walk. Paulina Kucharczyk zajęła szóste miejsce w kategorii 68kg w grupie wiekowej U23, a debiutująca w tej grupie wiekowej, ale startująca w kategorii wagowej 59kg Nikola Piechocka zajęła 10. miejsce.

Kolejne zawody to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach, które 24 i 25 października odbyły się w Pelplinie, gdzie rywalizowało prawie 200 zawodników i zawodniczek z czterech województw.

Pierwsze miejsca zajęły Maja Pawlikowska (46kg) i Zuzanna Sokołowska (54kg). Piąte w swoich kategoriach były: Emilia Kesner (39kg) i Jesika Marczewska (54kg). Siódme miejsce zajęły: Weronika Kotowicz (46kg), Milena Buła (50kg) i Oliwia Stępień (58kg). Na ósmej pozycji zawody w Pelplinie ukończyły Oliwia Majewska (46kg) i Hanna Semczyszyn (58kg), a 11. miejsce zajęła Hanna Repak (54kg).

Medale zdobyli również chłopcy. Drugi w kategorii 75kg był Jakub Król, a trzeci Mateusz Kubiak (52kg). Piąte miejsca zajęli Jakub Kiżuk (62kg) i Wojciech Szeszko (48kg). Siódmy był Piotr Dąbrowski (62kg). Na 10. Pozycji sklasyfikowani zostali: Filip Modzelewski (62kg), Jakub Wojciechowski (68kg), Miłosz Piotrowski (75kg), Filip Kramm (38kg) i Karol Klimczak (68kg). Filip Klym (48kg) zajął 12., a Filip Kaczyński (57kg) 15. Miejsce.