Dzisiaj jest: 28.10.2024, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Błękitni Stargard marnowali kolejne okazje. Remis w derbach z Flotą Świnoujście

Dodano: 2 dni temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard nie wygrali drugiego z rzędu meczu w Betclic 3. Lidze. W 14. kolejce zremisowali 1:1 z Flotą Świnoujście.

Goście świetnie zaczęli sezon w siedmiu pierwszych meczach, zdobywając 19 na 21 możliwych punktów. Do Stargardu przyjechali jednak z serią sześciu spotkań bez wygranej, a trzy ostatnie mecze przegrali. Dla Błękitnych był to piąty mecz z rzędu bez porażki, ale w dwóch ostatnich pojedynkach stargardzki zespół wypuścił prowadzenie i zmarnował świetną okazję, żeby nawet zostać liderem tabeli grupy 2. Betclic 3. Ligi.

W sobotę Błękitni wyszli na prowadzenie w 13. minucie po trafieniu Konrada Prawuckiego. W pierwszej połowie - nawet w doliczonym czasie mogli powiększyć przewagę, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Michał Marczak. Wcześniej blisko wyrównania była Flota, jednak Błękitnych uratował słupek.

Przyjezdni do remisu doprowadzili w 51. Minucie. Błąd stargardzkiej defensywy i bramkarza wykorzystał Michał Kwiecień. Chcąc walczyć o awans do Betclic 2. Ligi Błękitni nie mogą tracić takich goli. Później było jednak sporo czasu, a przede wszystkim stworzonych sytuacji, żeby ostatecznie zgarnąć trzy punkty. W 76. minucie gości uratował słupek. Obie drużyny do końca walczyły o pełną pulę, bo remis to rezultat, który mógł jedynie ucieszyć pozostałe zespoły z czołówki. Więcej okazji stworzyli Błękitni, ale zabrakło skuteczności.

Błękitni mogli zbliżyć się do lidera, bo w rozgrywanym dwie godziny wcześniej meczu Sokół Kleczew przegrał z Wdą Świecie 0:1. Stratę udało się tylko trochę zmniejszyć. Sokół ma 28, a Błękitni 25 punktów. Gorsza informacja jednak jest taka, że po zwycięstwie 4:2 z Pogonią II Szczecin Błękitnych dogoniły rezerwy Lecha Poznań, a to potencjalnie zdecydowanie poważniejszy kandydat do awansu niż liderujący nadal Sokół. Przypomnijmy, że w tym sezonie pierwsze miejsce daje bezpośredni awans do Betclic 2. Ligi, a druga pozycja to udział w dwustopniowych barażach.

To był ostatni mecz Błękitnych w październiku. Na listopad są zaplanowane cztery kolejki, a stargardzki zespół zmierzy się w nich na wyjeździe z Notecią Czarnków (2 listopada, 13:00) i Gryfem Słupsk (15 listopada, 17:00). Na stadionie przy Ceglanej Błękitni podejmą Lecha II Poznań (9 listopada, 14:00) i Gedanię Gdańsk (23 listopada, 13:00).

Błękitni Stargard - Flota Świnoujście 1:1 (1:0)
1:0 - Konrad Prawucki 13'
1:1 - Michał Kwiecień 51'