Dzisiaj jest: 20.10.2024, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Błękitni znowu to zrobili. Roztrwonili dwubramkowe prowadzenie

Dodano: wczoraj Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard w sobotnie popołudnie mogli przynajmniej na chwilę zostać liderem grupy 2. Betclic 3. Ligi. Swoją szansę stracili po szalonym meczu 13. kolejki.

Vineta z 10 punktami zamyka tabelę. W trzech meczach poprzedzających sobotni pojedynek była jednak niepokonana i zdobyła połowę swojego dorobku. Błękitni do Wolina jechali z serią trzech zwycięstw. Stargardzki zespół dwa razy miał dwie bramki przewagi, ale ostatecznie tak, jak kilka tygodni temu u siebie z Zawiszą Bydgoszcz zremisował 3:3. Wtedy Błękitni roztrwonili jeszcze większe prowadzenie (3:0).

Już w 9. minucie bramkarza rywali przetestował Konrad Prawucki. Trzy minuty później odpowiedzieli gospodarze. Pierwszego gola w 19. Minucie zdobył jednak Dominik Pawłowski, który w podstawowym składzie zastąpił Antoniego Prałata. Zmiana była też w ataku, gdzie zagrał Damian Niedojad-Bednarczyk. Przymusową pauzę po czwartej żółtej kartce otrzymanej w poprzednim meczu z Pogonią II Szczecin musiał odbyć Michał Marczak.

Najbardziej szalony był kwadrans otwierający drugą połowę. Na trafienie Ariela Wawszczyka odpowiedział były piłkarz Błękitnych Marcin Gawron. Trzeciego gola dla Błękitnych w 60. minucie zdobył jednak Mateusz Piotrowski. Vineta złapała kontakt kwadrans przed końcem po golu Miłosza Nowika. W doliczonym czasie gospodarze mieli jeszcze rzut karny, który wykorzystał Marcin Gawron, kompletując swój dublet, a co najważniejsze dając remis swojej drużynie.

Błękitni wygrywając w Wolinie, mogli przynajmniej na chwilę zostać liderem tabeli. Swoją szansę jednak zmarnowali, a Sokół Kleczew pokonał 1:0 Elanę Toruń i różnica ponownie wzrosła do czterech punktów. Stargardzki zespół pozostał wiceliderem i ma dwa punkty przewagi nad Pogonią II Szczecin, która wygrała w piątek 1:0 z Flotą Świnoujście. Z tym przeciwnikiem Błękitni zmierzą się 26 października o godz. 14:00 w Stargardzie.

Vineta Wolin - Błękitni Stargard 3:3 (0:1)
0:1 - Dominik Pawłowski 19'
0:2 - Ariel Wawszczyk 51'
1:2 - Marcin Gawron 55'
1:3 - Mateusz Piotrowski 60'
2:3 - Miłosz Nowik 75'
3:3 - Marcin Gawron (k.) 90+2'