Dzisiaj jest: 1.9.2024, imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego

Efektowne gole i przełamanie Błękitnych Stargard

Dodano: ok. 2 godziny temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie 2024/2025. W 6. kolejce Betclic 3. Ligi wygrali z Polonią Środa Wielkopolska 3:0.

To było podwójne przełamanie. Nie tylko wyczekiwane pierwsze zwycięstwo na stadionie przy Ceglanej po porażkach z Sokołem Kleczew (2:4) i Unią Swarzędz (0:1). Również rywalizacja z Polonią nie układała się dla Błękitnych dobrze. Obie drużyny wygrywały w bezpośrednich starciach na wyjazdach. W Stargardzie przez trzy kolejne sezony zwyciężali piłkarze ze Środy Wielkopolskiej.

Po pięciu meczach goście mieli o punkt więcej od Błękitnych. W sobotę jednak zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Już w 6. minucie po dalekim wyrzucie piłki z autu, zgraniu głową od Mateusza Ogrodowskiego gola z kilku metrów zdobył Mateusz Piotrowski. Pomocnik w 24. minucie skompletował dublet. Faulowany przez Piotra Wujca przed polem karnym rywali był Michał Marczak. Piotrowski, który kilka minut wcześniej spróbował uderzenia z dystansu, tym razem trafił bezpośrednio z rzutu wolnego mocnym strzałem, pokonując Przemysława Frąckowiaka.

Wcześniej swoją szansę miała Polonia, ale w 15. minucie Bartosz Bartkowiak trafił w poprzeczkę. Błękitni po strzeleniu drugiego gola nadal atakowali, a kolejne okazje jeszcze w pierwszej połowie mieli Kowalik i Marczak, który również po przerwie próbował strzelić gola, ale w sobotnim meczu napastnikowi to się nie udało.

Bramkarz Błękitnych, Miłosz Siekacz, musiał wykazać się w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy głową próbował go pokonać Jędrzej Drame. To była zapowiedź bardziej nerwowej drugiej połowy, w której długimi fragmentami goście przeważali, a golkiper gospodarzy miał więcej pracy. Pomimo kilku sytuacji nic jednak nie osiągnęli, a w 83. minucie rezultat ustalił Konrad Prawucki. Piłkarz, który w 59. minucie zmienił Nikodema Fiedosewicza dostał piłkę od Mateusza Ogrodowskiego, ograł kilku rywali i strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:0.

Po sobotnim zwycięstwie Błękitni z 10 punktami awansowali na czwarte miejsce w tabeli. w niedzielę mogą ich jeszcze wyprzedzić rezerwy Lecha Poznań. W następnym meczu (8 września, godz. 16:00) Błękitni zagrają w Toruniu z Elaną, a kolejny pojedynek w Stargardzie (14 września, 15:00) z Zawiszą Bydgoszcz zapowiada się równie ciekawie.

Błękitni Stargard - Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Piotrowski 6'
2:0 - Mateusz Piotrowski 24'
3:0 - Konrad Prawucki 83'