Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Zawodnicy klubu Valiant United Kings na matach w Baku oraz Stambule

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Krótkie podsumowanie ostatnich występów zawodników klubu Valiant United Kings.

Zawodnicy klubu Valiant United Kings  na matach w Baku oraz Stambule

Krótkie podsumowanie ostatnich występów zawodników klubu Valiant United Kings.

Zawodnik Stargardzkiego klub Valiant United Kings  jiu Jitsu Jakub Barden z kolejnym powołaniem do kadry narodowej grapplingu i dwoma złotymi medalami Mistrzostw Europy.

W dniach 27-30.05.2024 odbyły się Mistrzostwa Europy w Azerbejdżanie w stolicy Baku. W zawodach brało udział 14 państw.

Jakub wystartował w kategorii bez kimon i w kimonach. W kategorii U17 do 46 kg było czterech zawodników natomiast jeden z nich nie wstawił się.

Stoczyłem cztery walki, z czego trzy zakończyłem przed czasem poprzez duszenie zza pleców (mataleo). Natomiast w jednej z walk mój przeciwnik został zdyskwalifikowany przez niesportowe zachowanie – podsumowuje występ Jakub.

 


Natomiast trener Grzegorz Szatkowski wystartował w Turnieju Wielkiego Szlema Arabskie Federacji Jiu Jitsu pod nazwą Grand Slam Stambul.

Są to prestiżowe zawody, w których za pierwsze trzy miejsca zbiera się punkty, które decydują w rozstawieniu na Mistrzostwach Świata. Odbędą się one na przełomie października i listopada w Abu Dhabi.

Reprezentujący Stargardzki klub Valiant United Kings  Jiu jutsu trener Grzegorz Szatkowski po wygraniu dwóch walk zdobywa złoty medal.

W turnieju w pierwsze walce miałem wolny los i to automatycznie przeniosło mnie do półfinału, gdzie stoczyłem pojedynek z zawodnikiem z Brazylii, wygrywając 1-0 (za próbę poddania).
Finałową walkę stoczyłem również z zawodnikiem z Brazylii, którą wygrywam przed czasem – skomentował swój występ Grzegorz Szatkowski.

 


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: Klub Valiant United Kings Jiu-Jitsu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja