Dzisiaj jest: 27.4.2024, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Dzieje się w meczach Błękitnych Stargard. Trzy wiosenne zwycięstwa

Dodano: miesiąc temu Autor:

Cztery mecze, 18 goli i dziewięć zdobytych punktów. Z piłkarzami Błękitnych Stargard na początku rundy wiosennej nie ma nudy.

Drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Piskorza i Mateusza Silewicza przedłużyła świetną formę z rozgrywanych w styczniu i lutym sparingów. Błękitni rozpoczęli grę o ligowe punkty od dwóch marcowych zwycięstw. Potyczki z niżej notowanymi rywalami okazały się trochę trudniejsze niż mecze z tymi przeciwnikami w rundzie jesiennej, ale podobnie, jak na początku sezonu stargardzki zespół sięgnął po komplet punktów.

W pierwszym marcowym meczu Błękitni wygrali w Solcu Kujawskim z miejscową Unią 3:2. Strzelanie już w 9. minucie rozpoczął Michał Marczak, wykorzystując rzut karny. Sporo działo się w końcówce pierwszej połowy. Wyrównał Jakub Nawrocki, ale w drugiej minucie doliczonego czasu prowadzenie odzyskał Konrad Prawucki.

W 59. minucie dublet skompletował Michał Marczak, a w 77. minucie rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Wojciech Mielcarek. Wynik już się nie zmienił, a Unia skończyła mecz w dziesiątkę, bo Hubert Chołuj otrzymał dwie żółte kartki - w 90. i 93. minucie.

W kolejnym spotkaniu Błękitni podejmowali Flotę Świnoujście i zwyciężyli 3:1. Goście prowadzili od 8. minuty po uderzeniu głową z kilku metrów Gabriela Szygendy. W 19. minucie wyrównał Grzegorz Aftyka. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Floty. W drugiej połowie to beniaminek III ligi był bliżej odzyskania prowadzenia, a Błękitnych ratowały słupek i poprzeczka. Gospodarze jednak kapitalnie finiszowali. W 89. minucie po indywidualnej akcji i uderzeniu pod poprzeczkę drugiego gola zdobył Grzegorz Aftyka. W 92. minucie na boisku pojawił się Olivier Kliś i dwie minuty później ustalił rezultat derbowego meczu.

W trzecim wiosennym meczu padło najmniej goli, a Błękitni przegrali z Unią Swarzędz 0:3. Nie udał się, zatem rewanż za domową porażkę (1:3). W sobotnim pojedynku Błękitni pokonali u siebie Cartusię Kartuzy 4:2 rewanżując się za jesienną porażkę aż 1:6. Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Michał Marczak, a w 38. minucie rezultat podwyższył Konrad Prawucki.

Druga połowa była szalona. Na trafienie Oskara Vidala błyskawicznie odpowiedział Grzegorz Aftyka. W 68. minucie Jakub Wasztyl obronił rzut karny. Goście nie wykorzystali dogodnej sytuacji, ale w 71. minucie po rzucie rożnym i golu Piotra Łysiaka ponownie złapali kontakt. W 78. minucie rezultat ustalił jednak Bartłomiej Zdunek, który siedem minut wcześniej pojawił się na boisku.

Po 22. kolejce Błękitni Stargard z 33 punktami zajmują 11. miejsce w tabeli grupy II III ligi. Tyle samo punktów mają wyprzedzające ich Cartusia Kartuzy i Noteć Czarnków. Stargardzki zespół traci sześć "oczek" do plasującej się na trzecim miejscu Vinety Wolin. W najbliższym meczu (piątek, 29 marca, godz. 12:00) Błękitni zmierzą się w wyjazdowych derbach z zajmującą piąte miejsce Pogonią II Szczecin (38 punktów).