Dzisiaj jest: 5.5.2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Święto sportu i historii, czyli o heroicznej walce o każdy pakiet

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Święto sportu i historii, czyli o heroicznej walce o każdy pakiet

Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W Stargardzie, jednym z 13 miast w naszym województwie organizujących wydarzenie, wzięło udział ponad 200 osób.

Już kilka dni przed imprezą wiadomo było, że rekord frekwencji będzie pobity. Zapisy on-line zostały zamknięte z liczbą ponad 200 zapisanych i opłaconych uczestników. Organizatorzy nie prowadzili więc dodatkowych zapisów w biurze zawodów.

- Formuła tej imprezy jest taka, że organizatorem krajowym jest Fundacja Wolność i Demokracja w Warszawie, i to tam organizatorzy lokalni zgłaszają z dużym wyprzedzeniem zapotrzebowanie na liczbę pakietów startowych i medali – wyjaśnia Sławomir Stańczyk, koordynator wydarzenia z ramienia OSiR Stargard. I dodaje: - Biorąc pod uwagę liczbę startujących w ostatnich latach oraz fakt, iż wiele koszulek i medali zostawało, zamówiliśmy taką samą liczbę pakietów jak przed rokiem, czyli dwieście. Widząc duże zainteresowanie i kolejne pytania od potencjalnych uczestników podjęliśmy starania, by zwiększyć limit. Skontaktowaliśmy się z warszawską fundacją, niestety nie otrzymaliśmy pozytywnej odpowiedzi. Nawiązaliśmy też kontakt z innymi organizatorami w województwie, w celu „odkupienia” pakietów od nich, ale także - z uwagi na małą, zamawianą przez nich ilość - nie było takiej możliwości.

Ostatecznie limit pozostał na poziomie 200 osób. Mimo to uprawnionych do startu było w sumie 207 osób – dodatkową grupę stanowili osadzeni ze stargardzkiego Zakładu Karnego, którzy otrzymali koszulki z zeszłego roku. W samych biegach wzięło udział nieco mniej osób niż wskazana liczba.

- Część rodziców odebrała pakiety za swoje dzieci, ale nie wystartowały one z uwagi na chorobę – informuje Sławomir Stańczyk. – Mimo to frekwencja dopisała. Tak samo jak pogoda. Uczestnicy byli zadowoleni. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób zaktywizować naszą lokalną społeczność, a także zorganizować fajne wydarzenie, z akcentem sportowym, historycznym i patriotycznym, dla osób z innych miast w naszym województwie.

W sumie odbyły się cztery biegi: dla dzieci i młodzieży na dystansach 196,3 oraz 963 m oraz dla osób powyżej 13 lat na 1963 m i 5 km. Na mecie, na wszystkich uczestników czekały medale i ciepły posiłek. Były też nagrody rzeczowe dla najlepszych trójek, wejściówki do AquaStar, dyplomy i statuetki. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu i pojazdów wojskowych oraz stoisko przygotowane przez Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Wyniki: TUTAJ

Galeria zdjęć z wydarzenia (2 części) na profilu Fb portalu.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja