Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Ile będą kosztowały dodatkowe połączenia kolejowe do Szczecina?

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę Stowarzyszenie SOM poinformowało o zawartym porozumieniu między samorządami, które pozwoli na częściowe uruchomienie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej od 10 marca.

Ile będą kosztowały dodatkowe połączenia kolejowe do Szczecina?
W środę Stowarzyszenie SOM poinformowało o zawartym porozumieniu między samorządami, które pozwoli na częściowe uruchomienie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej od 10 marca. Wiemy, ile Miasto Stargard dołożyło do nowych połączeń do stolicy województwa.

10 marca wejdzie w życie zmieniony rozkład jazdy pociągów PKP. Pojawią się w nim dodatkowe połączenia ze Stargardu do Szczecina, których Miasto wcześniej nie chciało uruchomić. W środę Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poinformowało, że partnerzy budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej porozumieli się co do zwiększenia liczby pociągów na liniach Szczecin-Stargard, Szczecin-Gryfino oraz Szczecin-Goleniów. Na trasie S1 Szczecin-Stargard dodatkowo pojadą 4 pary pociągów.

Miasto Stargard udzieliło Województwu Zachodniopomorskiemu pomocy finansowej z przeznaczeniem na współfinansowanie przewozów aglomeracyjnych Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu gminy na 2024 r. w wysokości 853 654 zł. Wysokość dotacji ustalono w umowie partnerów w sprawie wspólnego finansowania deficytu operatora w przewozach aglomeracyjnych Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej w 2024 r. na liniach 401, 273, 351.

Prezydent Rafał Zając poinformował, że stopień zaawansowania przedsięwzięcia umożliwia częściowe uruchomienie SKM od marca 2024 r. na liniach 401, 273, 351. Wspomniana umowa określa obowiązki partnerów, polegające na współfinansowaniu i ponoszeniu kosztów związanych z utrzymaniem i eksploatacją Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki SKM zwiększy się poprawa dostępności do transportu publicznego poprzez zwiększenie liczby połączeń aglomeracyjno-kolejowych Szczecin-Stargard, Goleniów, Gryfino i Police.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja