Dzisiaj jest: 5.5.2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

W sparingach niepokonani

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Cztery zwycięstwa i dwa remisy to bilans piłkarzy Błękitnych Stargard w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną sezonu 2023/2024.

Błękitni rozpoczęli sparingowe granie 20 stycznia na Euroboisku w Kołobrzegu. Pierwszy sprawdzian był tym teoretycznie najtrudniejszym, bo drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Piskorza i Mateusza Silewicza (nowa postać w sztabie szkoleniowym) zmierzyła się z liderem II ligi.

Kotwica w 20 meczach rundy jesiennej zdobyła 37 punktów. Błękitni wyszli na prowadzenie w 42. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Grzegorz Aftyka. W 62. minucie wyrównał Aron Stasiak i mecz skończył się remisem 1:1. Identyczny rezultat, ale z odwrotnym przebiegiem spotkania był w drugim sparingu.

Błękitni 27 stycznia na stargardzkim Euroboisku podejmowali wicelidera zachodniopomorskiej IV ligi, Gwardię Koszalin. Goście prowadzili po golu Mateusza Piotrowskiego, ale w drugiej połowie wyrównał Grzegorz Aftyka wykorzystując rzut karny.

Cztery kolejne mecze to zwycięstwa Błękitnych. Stargardzki zespół wygrał z liderem IV ligi, Wybrzeżem Rewalskim Rewal 5:0. Gole w tym spotkaniu zdobywali: Damian Niedojad, Oliwer Kowalik, Bartłomiej Zdunek, Grzegorz Aftyka i Mateusz Jarzębiński.

Trzy z sześciu sparingów to sprawdziany z ligowymi rywalami. W wyjazdowym meczu (17 lutego) Błękitni wygrali z zajmującą szóste miejsce Pogonią II Szczecin 2:1. Gole w pierwszej połowie dla stargardzkiej drużyny zdobyli Adrian Kwiatkowski i Konrad Prawucki.

W Stargardzie odbyły się również dwa sparingi z plasującą się na piątej pozycji Vinetą Wolin. W meczu rozegranym 3 lutego Błękitni zwyciężyli 3:0. W końcówce pierwszej połowy strzelanie rozpoczął Adrian Kwiatkowski, a w drugiej części dublet dołożył Damian Niedojad.

Również 3:0 było w sparingu, który odbył się w piątek 23 lutego. Tym razem gole przeciwko drużynie z Wolina zdobywali Michał Marczak, Oliwer Kowalik i Grzegorz Aftyka, który w okresie przygotowawczym strzelił łącznie cztery gole. Cały zespół miał imponujący bilans - 15 zdobytych i trzy stracone gole.

Piątkowy sparing był ostatnim meczem, jaki Błękitni rozegrali przed startem rundy wiosennej. Już w sobotę 2 marca (godz. 12:00) zacznie się rywalizacja o stawkę. Oby rezultaty gier kontrolnych przełożyły się również na ligowe mecze, bo po 18 kolejkach Błękitni z 24 punktami zajmują odległą, 12. pozycję w tabeli III ligi.

W pierwszym wyjazdowym meczu zmierzą się z zajmującą 16. miejsce Unią Solec Kujawski, która rozegrała 17 spotkań i zdobyła tylko 10 punktów. Na domową inaugurację rundy wiosennej trzeba poczekać do 9 marca (13:00) i derbów z Flotą Świnoujście.