Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Najlepszy tydzień w sezonie. Dwa domowe zwycięstwa PGE Spójni II Stargard

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Młodzi koszykarze występujący w II lidze do początku lutego czekali na pierwszą wygraną w hali OSiR. Obecnie mają jednak serię dwóch domowych zwycięstw.

Pierwszy mecz w II lidze PGE Spójnia wygrała 4 grudnia w Bydgoszczy. Później jednak młodzi koszykarze ponownie wysoko przegrywali. Wyjątkiem był rozegrany 28 stycznia w hali OSiR mecz z Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz. Biało-Bordowi byli wtedy blisko wygranej. Na początku czwartej kwarty prowadzili 64:53, ale ostatecznie to goście zwyciężyli 79:75.

Luty przyniósł znaczącą poprawę. W siedem dni PGE Spójnia II odniosła dwa zwycięstwa i powalczyła również z czołową ekipą II ligi. W środę 7 lutego stargardzianie pokonali SMS PZKosz Władysławowo 82:75, a w połowie trzeciej kwarty prowadzili nawet 59:40.

Goście z bilansem 5-17 zajmują 15. miejsce w tabeli. Nadal plasująca się na ostatniej pozycji PGE Spójnia II ma obecnie trzy zwycięstwa i 21 porażek. Do zakończenia sezonu stargardzkiej drużynie pozostało sześć spotkań. Liderami PGE Spójni byli Dominik Grudziński i Damian Krużyński. Obaj zdobyli po 20 punktów. Grudziński dołożył dziewięć zbiórek i pięć asyst, a Krużyński miał osiem zbiórek. Warto również odnotować 14 "oczek" Jakuba Wojdaka.

W sobotę (10 lutego) poprzeczka poszła zdecydowanie wyżej. Rezerwy PGE Spójni zmierzyły się w Inowrocławiu z zajmującą obecnie drugie miejsce w tabeli (bilans 21-3) KSK Ciech Notecią. W drugiej kwarcie stargardzianie sensacyjnie prowadzili 45:32. Gospodarze jeszcze jednak przed przerwą odrobili wszystkie straty i po 20 minutach był remis 48:48. Ostatecznie zespół, który ma w składzie wielu koszykarzy ogranych na wyższym poziomie, wygrał 95:79.

W ostatnim, środowym meczu (14 lutego) PGE Spójnia II podejmowała Enea Basket Poznań. Goście to rezerwy klubu, który występuje w Bank Pekao S.A. I lidze. Przyjezdni zaczęli od prowadzenia 13:7, ale kolejne fragmenty należały do PGE Spójni. Gospodarze w drugiej kwarcie prowadzili nawet 49:30, a w pierwszej połowie trafili 18/30 rzutów z gry.

Później tak dobrze nie było. Rywale wygrali trzecią kwartę 20:8 i odrobili niemal wszystkie straty. W czwartej kwarcie ponownie musieli jednak gonić, bo przegrywali 59:68 i 64:72. Doprowadzili jeszcze do remisu 75:75, ale końcówka należała do stargardzkich koszykarzy, którzy zwyciężyli 78:75.

Trzy zwycięstwa rezerw PGE Spójni łączą występy Dominika Grudzińskiego. Podkoszowy zagrał łącznie w czterech meczach na II-ligowych parkietach i z nim w składzie PGE Spójnia II ma bilans 3-1. Również w środowym meczu był liderem zespołu - 22 punkty, sześć zbiórek i cztery asysty. Oliwer Korolczuk dołożył 13 "oczek", i cztery asysty. Damian Krużyński uzyskał 11 punktów i sześć zbiórek, a dorobek Jakuba Wojdaka to 11 "oczek" i sześć asyst.