Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Zajaśniało w Stargardzie

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Świąteczny to czas.

Zajaśniało w Stargardzie

Choinka na rondzie Sławomira Pajora, gwiazda na Rynku Staromiejskim, skrzydła anielskie w pobliżu Bramy Pyrzyckiej i anioł na Placu Wolności - te świąteczne ozdoby towarzyszyły nam podczas ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku ozdób będzie więcej, albowiem miasto zainwestowało w nowe dekoracje.

Na Rynku Staromiejskim zamontowano dodatkową choinkę i podświetlaną ramkę do robienia zdjęć. Na Placu Wolności zaświeciła pokaźnych rozmiarów bombka, a 44 stargardzkie drzewa rozbłysnęły tysiącami światełek ozdobnych kurtyn.

„Zupełnie nowe elementy uzupełniają te, które już dobrze znamy. Jest to m.in. 10-metrowa choinka na rondzie S.Pajora, anioł w pobliżu Wieży Ciśnień, skrzydła przy Bramie Pyrzyckiej i stalagmity ze stargardzką gwiazdą przy placu Wolności. Poza tym lampki zaświecą też na latarniach wzdłuż kilku ulic” - mówi Piotr Styczewski z Urzędu Miejskiego.

Wszystkie iluminacje świąteczne, które zdobią Stargard, są ledowe i energooszczędne.

Na tegoroczne dekoracje miasto wydało prawie 160 000 zł.

Światełka zgodnie z tradycją zapłonęły 6 grudnia, czyli w Mikołajki. Ozdoby świąteczne będą błyszczeć w Stargardzie do końca stycznia.  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja