Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Niechlubna seria PGE Spójni Stargard. Przegrane derby to najmniejszy problem

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W żadnej innej rywalizacji w Orlen Basket Lidze historia bezpośrednich spotkań nie jest tak istotna, jak w derbach Pomorza Zachodniego.

W żadnej innej rywalizacji w Orlen Basket Lidze historia bezpośrednich spotkań nie jest tak istotna, jak w derbach Pomorza Zachodniego. PGE Spójnia Stargard przegrała w 11. kolejce z Kingiem Szczecin 69:78.

To niewiarygodne, że w rywalizacji drużyn, które w ostatnich latach są dość blisko w tabeli, w ligowych meczach King Szczecin prowadzi już 10:0 z PGE Spójnią Stargard. Najgorsze jednak, że sobotni pojedynek potwierdził problemy, z jakimi Biało-Bordowi zmagają się w ostatnich tygodniach. Przełomu szczególnie w ataku nie było, a z taką grą o następne ligowe zwycięstwa w najbliższym czasie będzie trudno. Na horyzoncie jest już wyjazd do niepokonanego w OBL Anwilu Włocławek (niedziela 10 grudnia, godz. 15:30).

Goście już w pierwszej kwarcie zdobyli 12 punktów z rzędu i prowadzili 15:5. Niesiona gorącym dopingiem PGE Spójnia zrewanżowała się serią 14 "oczek". Wahania nastrojów trwały do końca pierwszej połowy. King przegrywał 19:24, ale chwilę później prowadził 34:28.

Po 20 minutach szczeciński zespół prowadził 36:34, ale w trzecią kwartę lepiej weszła PGE Spójnia. Po "trójce" Devona Danielsa i punktach Karola Gruszeckiego było 41:36. Rekordowo Biało-Bordowi prowadzili 52:45 i było to 3,5 minuty przed końcem trzeciej kwarty. Przewaga jednak błyskawicznie uciekła, a po raz ostatni gospodarze w korzystnej sytuacji byli w połowie czwartej kwarty (64:62 po "trójce" Adama Brenka).

Później jeszcze był przez chwilę remis 66:66, ale po weryfikacji wideo na prośbę trenera Arkadiusza Miłoszewskiego sędziowie anulowali punkty zdobyte przez Stephena Browna. W odpowiedzi swoje rzuty trafiali Przemysław Żołnierewicz (21 punktów, 7/12 z gry) i Andrzej Mazurczak (72:64).

W PGE Spójni kolejne rzuty pudłował indywidualnie grający Devon Daniels. Amerykanin zdobył najwięcej w zespole (16) punktów. Miał też 10 zbiórek. Trafił jednak tylko 5/15 prób z gry i popełnił również pięć strat. Przy tak niskiej skuteczności to za dużo akcji w wykonaniu jednego gracza, żeby zwyciężyć.

PGE Spójnia walczyła do końca. Punkty zdobyli jeszcze Karol Gruszecki i Benjamin Simons, ale rywale mieli zaskakującą odpowiedź, bo dwie "trójki" trafił Zac Cuthbertson, który ustalił wynik meczu. King trafił 7/19, a PGE Spójnia 8/30 rzutów z dystansu. Obie drużyny popełniły po 19 strat. Goście aż dziewięć z nich mieli w pierwszej kwarcie, gdy kilka kolejnych akcji kończyło się błędami kroków.

Prostych błędów z obu stron nie brakowało. Równie dużo było emocji, a jeszcze więcej walki. Koszykarze zagrali na limicie przewinień, ale tylko Adam Łapeta w trzeciej kwarcie opuścił boisko po piątym i to w dodatku technicznym przewinieniu. Center w 13 minut zdobył sześć punktów i szkoda, że później nie mógł już pojawić się na parkiecie, bo z nim w grze PGE Spójnia była o 14 punktów lepsza od przeciwnika. Tym bardziej, że słabsze zawody rozgrywali inni podkoszowi - Wesley Gordon i Aleksandar Langović.

PGE Spójnia Stargard - King Szczecin 69:78 (17:15, 17:21, 21:18, 14:24)

PGE Spójnia: Devon Daniels IV 16, Stephen Brown Jr. 13, Karol Gruszecki 11, Benjamin Simons 11, Adam Łapeta 6, Adam Brenk 5, Aleksandar Langović 4, Wesley Gordon 3, Sebastian Kowalczyk 0.

King: Przemysław Żołnierewicz 21, Zac Cuthbertson 12, Andrzej Mazurczak 11, Tony Meier 9, Kacper Borowski 7, Morris Udeze 7, Darryl Woodson 4, Filip Matczak 3, Michał Nowakowski 2, Maciej Żmudzki 2.