Dzisiaj jest: 22.2.2024, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Przy stargardzkiej Bastei odbyła się konferencja prasowa, na której Koalicja Obywatelska przedstawiła lokalnych kandydatów w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 15 października.

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu

Przy stargardzkiej Bastei odbyła się konferencja prasowa, na której Koalicja Obywatelska przedstawiła lokalnych kandydatów w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 15 października.

- Jestem bardzo dumny, że zaprezentowaliśmy naszą pełną drużynę w Szczecinie, a w kolejnym dniu jestem w Stargardzie, drugim największym ośrodku w okręgu 41. To dla nas bardzo ważne miasto, w którym zwykle mieszkańcy w czasie wyborów parlamentarnych obdarzali nas dużym zaufaniem. Uważam, że mamy najmocniejszą ekipę. Może powiedziałem trochę awansem, bo trzeba pamiętać, że poza Koalicją Obywatelską nikt pełnych list jeszcze nie pokazał - mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

- Jestem dumny, że na naszej liście znalazło się sporo osób, które wprost reprezentują powiat stargardzki albo są z tym powiatem przez wiele lat związane. Na naszych listach są nie tylko członkowie Platformy Obywatelskiej, czy szeroko pojętej rodziny Koalicji Obywatelskiej, ale są też osoby, które debiutują w polityce, które czasami nawet nie są członkami żadnej partii, ale sercem są blisko Polski i blisko Koalicji Obywatelskiej - dodawał przewodniczący zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, który wraz z szefem stargardzkiej PO, Markiem Stankiewiczem prezentował lokalnych kandydatów do Sejmu i Senatu.

O miejsce w Senacie w październikowych wyborach powalczy obecna senator, Magdalena Kochan. Kandydatami do Sejmu związanymi z powiatem stargardzkim są: obecna posłanka, Magdalena Filiks, która będzie miała drugie miejsce na liście KO w okręgu 41. Ósme miejsce otrzymała polityczna debiutantka, Anna Nowak. Jest pielęgniarką i właścicielką sieci przychodni. Trzecim kandydatem, który wziął udział w konferencji był zajmujący 14. miejsce na liście Michał Bodek - radny gminy Marianowo, rolnik i przedsiębiorca z branży drzewnej.

Marszałek Geblewicz prezentował również kandydatki, które będą prowadzić swoją kampanię w Stargardzie, ale na wtorkowej konferencji nie mogły być obecne - senator Magdalenę Kochan oraz kandydatki do sejmu - Urszulę Pańkę i startującą z listy KO rzeczniczkę Agrounii, Natalię Żyto.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja