Dzisiaj jest: 11.5.2024, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Pierwsze zwycięstwo w sezonie. Błękitni rozstrzelali się po przerwie

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard przegrywali z Unią Solec Kujawski, ale zwyciężyli 3:1 i po dwóch kolejkach mają trzy punkty.

W 2. kolejce III ligi zmierzyły się w Stargardzie zespoły, które na inaugurację przegrały. Błękitni do pierwszego domowego meczu przystąpili po porażce 0:3 w Toruniu z Elaną. Unia Solec Kujawski uległa u siebie Stolemowi Gniewino 2:3.

Błękitni od pierwszych minut przeważali, ale długo brakowało konkretów. Bramkarze po raz pierwszy zostali przetestowani w 29. minucie. Jako pierwszy celny strzał rywala musiał bronić Konrad Reszka, ale szybko odpowiedział Konrad Prawucki. W 37. minucie Unia wyszła na prowadzenie po golu Huberta Chołuja. Goście w ten sposób udokumentowali okres swojej lepszej gry.

Po zmianie stron Błękitni odrobili straty i wygrali aż 3:1. W 55. minucie wyrównał Damian Niedojad, a 20 minut później po rzucie rożnym było 2:1. Trzy minuty wcześniej Michał Marczak zmienił Konrada Prawuckiego i to on w 88. minucie ustalił rezultat, zdobywając swojego pierwszego gola w ligowym debiucie w Błękitnych.

Sobotni mecz nie musiał się skończyć zwycięstwem gospodarzy 3:1. Już w doliczonym czasie Maciej Słupecki trafił w słupek z rzutu karnego. Później goście jeszcze raz poważnie zagrozili bramce Błękitnych. W końcówce było sporo nerwowości i kartek. Pechowe wejście miał Mateusz Jakubowski (ręka przy karnym, a później jeszcze żółta kartka). Ukarani zostali również dwaj kapitanowie - Maciej Liśkiewicz i Oskar Kujawka.

Najważniejsze jednak, że Błękitni odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie i to w sytuacji, gdy do przerwy przegrywali. Ich następnym rywalem będzie na wyjeździe Flota Świnoujście (19 sierpnia, godz. 17:00). Beniaminek w dwóch meczach zdobył tylko punkt.

Błękitni Stargard - Unia Solec Kujawski 3:1 (0:1)
0:1 - Hubert Chołuj 37'
1:1 - Damian Niedojad 55'
2:1 - Damian Niedojad 75'
3:1 - Michał Marczak 88'