Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Jak dobrze powinna mówić po niemiecku Opiekunka osób starszych?

Dodano: 2 miesiące temu

Co do zasady, im lepsza jest nasza znajomość języka niemieckiego, tym większa jest szansa na znalezienie ciekawej oferty pracy jako Opiekunka.

Jak dobrze powinna mówić po niemiecku Opiekunka osób starszych?

Co do zasady, im lepsza jest nasza znajomość języka niemieckiego, tym większa jest szansa na znalezienie ciekawej oferty pracy jako Opiekunka. Nie oznacza to jednak wcale, że wszystkie osoby wyjeżdżające do Niemiec mogą pochwalić się tym, że czytają niemieckie książki i oglądają niemieckie firmy w oryginale. Czy Opiekunka słabo znająca język ma zatem szansę na zatrudnienie?
 

Czy da się pracować jako Opiekunka bez znajomości niemieckiego?
 

Czy Opiekunka Niemcy bez języka poradzi sobie w pracy z osobą starszą? Postęp technologiczny sprawia, że uzyskanie odpowiedzi na tak postawione pytanie nie jest wcale proste. Z jednej strony, dysponujemy coraz większą liczbą rozwiązań, które pokonują barierę językową w naszym imieniu. Możemy korzystać już nie tylko z prostych aplikacji tłumaczących tekst, ale również z tych, które zamieniają mowę na tekst, a nawet – tłumaczą język mówiony. To, co jeszcze kilka lat temu nie było możliwe, teraz znajduje się w zasięgu ręki.

Warto jednak pamiętać o tym, że ciągle jeszcze nie ma takiego programu, który zapewni idealną komunikację. Osoby w podeszłym wieku nie mówią już tak wyraźnie, jak ludzie młodzi, a aplikacje zwykle są tworzone z myślą o użytkownikach przywiązujących dużą wagę do staranności wypowiedzi. Warto też pamiętać o tym, że choć Niemcy mają doskonale opanowany język literacki (Hochdeutsch), pewne głoski mogą wymawiać w sposób specyficzny dla regionu, z którego pochodzą. Osoba decydująca się na pracę w opiece bez języka, musi mieć więc choćby minimalne pojęcie na temat jego specyfiki. https://www.aterima-med.pl/oferty-pracy
 

Czy nauka języka niemieckiego jest trudna?
 

W praktyce opieka Niemcy bez języka to praca zarezerwowana przede wszystkim dla osób zatrudnionych przez rodziny polskojęzyczne mieszkające po drugiej stronie granicy. W każdym innym przypadku przyda się choćby podstawowa znajomość języka. Na szczęście, opanowanie kilkudziesięciu najważniejszych zwrotów i kilkuset podstawowych słów nie jest wcale trudne. Nawet osoby, które nie uważają się za uzdolnione w tym zakresie, są w stanie poznać niemiecki na poziomie podstawowym w dwa lub trzy miesiące.
 

Jak się uczyć języka?
 

Wspomniany już postęp technologiczny przyczynił się również do tego, że nauka języka niemieckiego jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Organizowane są profesjonalne kursy, często poświęcone właśnie pracy w opiece w Niemczech, nie brakuje jednak także aplikacji pobieranych na telefony, dzięki którym można uczyć się języka niemieckiego niejako przy okazji, podczas wykonywania innych czynności. Interesujące kursy można też znaleźć na stronach internetowych firm pośredniczących w kontaktowaniu ze sobą Opiekunek i seniorów. Często powstają one przy wsparciu samych Opiekunów osób starszych, można więc mieć pewność, że są dostosowane do specyficznych potrzeb związanych z pracą w tym zawodzie.

– Artykuł sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja