Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Zaplanuj już dziś europejski weekend!

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Przed nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich i atrakcje dla każdego.

Zaplanuj już dziś europejski weekend!

Historyczne niespodzianki na Zamku Książąt Pomorskich, gra terenowa w Ogrodach Przelewice, fascynujące pokazy w laboratoriach ZUT i US, rajd rowerowy na szczecińskiej Arkonce, ale i koncerty i wystawy w Muzeum Narodowym w Szczecinie. To tylko wybrane atrakcje Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które zaplanowano 12-14 maja 2023 r. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na niektóre trzeba się wcześniej zarejestrować. A co planowane jest na Pomorzu Zachodnim?   

Dni Otwarte Funduszy Europejskich są częścią kampanii #EUinmyregion prowadzonej przez Komisję Europejską. Dzięki nim mamy możliwość odwiedzić niedawno zbudowane obiekty, odrestaurowane zabytki czy nowocześnie wyposażone - dzięki dotacjom unijnym - instytucje kultury.
W tym roku DOFE odbędą się po raz dziesiąty! Na jubileuszową edycję przygotowywane są specjalne atrakcje.

- Fundusze Europejskie zmieniają Polskę, zmieniają Pomorze Zachodnie, zmieniają miasta, miasteczka i wsie. Zmieniają na lepsze nasze osiedla, ulice, szkoły, szpitale - wylicza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Dni Otwarte Funduszy Europejskich to okazja, by z bliska przyjrzeć się zrealizowanym inwestycjom, by się o nich więcej dowiedzieć, ale też miło i ciekawie spędzić wolny czas - zachęca marszałek.

A co planowane jest na Pomorzu Zachodnim?  M.in. koncerty i wystawy w Muzeum Narodowym w Szczecinie, zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich, aktorskie czytanie Kroniki Friedeborna, gry miejskie -  w ogrodzie dendrologicznym w Przelewicach i Szczecinie, rajdy rowerowe Eska Let’s Bike na szczecińskiej Arkonce, dzień otwarty Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY; prelekcje naukowców Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (Jak powstaje Matrix, Do czego nam biomasa w budownictwie i in.); odkrywanie tajemnic ichtiofauny na Uniwersytecie Szczecińskim.

W najbliższy weekend (12-14 maja) będzie okazja również zwiedzić miejsca, na co dzień niedostępne - na przykład pracownię konserwatora zabytków (Dział Konserwacji MN w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, wejście od ul. Zygmunta Starego) czy statek „Strażak-28”, który w niedzielę będzie zacumowany przy nabrzeżu przy Wałach Chrobrego.

W 10. edycję DOFE zaangażowały się również Zakłady Aktywności Zawodowej. ZAZ w Dobrej zaprasza na warsztaty rzemieślnicze, a ZAZ w Goleniowie na spektakl teatralny i zajęcia jogi.

Atrakcje z Pomorza Zachodniego - lista wydarzeń, godziny wstępu, zasady dystrybucji bezpłatnych wejściówek itd.: dostępne są pod adresem:

https://dniotwarte.eu/wydarzenia?filter%5Bsearch%5D=&filter%5Bkategoria%5D=0&filter%5Bwojewdztwo3%5D=16&filter%5Bdataorganizacji%5D=&filter%5Budogodnienia%5D=

Uwaga: na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, dlatego już dziś zachęcamy do zaplanowania weekendu z Funduszami Europejskimi.

Zapraszamy!

 


Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 

Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria